TEVİTÖL’de Çevrim içi tanıtım dönemi başlıyor

  • TEVİTÖL’de Çevrim içi tanıtım dönemi başlıyor

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nde (TEVİTÖL) çevrim içi kayıt ve tanıtım dönemi başladı.26 Haziran Pazar günü saat 12.00-13.30 arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek toplantıda, aday öğrenciler ve velileri, TEVİTÖL ile ilgili bilgileri, akademik çalışmalarını ve kayıt – kabul işlemleri ile ilgili detayları okul yönetimi, öğrenci ve mezun öğrencilerden öğrenebilecek. 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen yüksek potansiyelli ve üstün başarılı öğrencilerin eğitim gördüğü Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nde (TEVİTÖL) çevrim içi kayıt ve tanıtım dönemi başladı. Aday öğrenciler ve velileri, 26 Haziran Pazar günü saat 12.00-13.30 arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek toplantıda, TEVİTÖL’ün akademik çalışmalarının yanı sıra sosyal bilimlerden fen ve teknolojiye, edebiyattan matematiğe, spordan sanata uzanan pek çok alanda sunulan olanaklar hakkında detaylı bilgi edinebilecek.

Veliler TEVİTÖL’ü öğrencilerden dinleyebilecek

Online tanıtım günleri sunumlarında aday öğrenciler ve veliler, TEVİTÖL’ün uyguladığı ve 21. yüzyılbecerilerini merkeze alan projesi T21C’nin kazanımlarını, kulüp ve etkinlik çalışmalarını, kendilerini ne ölçüde geliştirdiklerini okul öğrencilerinden dinleme imkanını yakalayacak. Veli ve öğrenciler tanıtım gününe okulun web sitesiüzerinden ulaşabilecekleri formu doldurarak kayıtyaptırabilecek.

TEVİTÖL Hakkında:

144 kız 144 erkek yatılı öğrenci kontenjanı olan TEVİTÖL, 1993 yılında merhume İnanç Türkeş’in anısına eşi merhum Sezai Türkeş tarafından kurulmuş, ilk mezunlarını 2000 yılında vermiştir. 2001 yılında Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından devralınarak Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adını alan okulda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrenciler bir arada yaşayıp eğitim görmektedir. 2021 yılından itibaren okul yatılı eğitim ile beraber gündüzlü eğitim imkanı da sunmaktadır.

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 250 bin yurt içi ve iki bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 30 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...