Saadet Partisi; Gençlerin umutları çalındı...

  • Saadet Partisi; Gençlerin umutları çalındı...

Saadet Partisi Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün aylık il divan kurulu toplantısında yaptığı konuşmada hükümete eleştirilerde bulundu.

KPSS sınavında gençlerin umutlarının çalındığını vurgulayan Şengün, “Hafta sonu yeni bir Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS yapıldı. Ülkece yaşadığımız maddi ve manevi bunalımın yanı sıra başta atama bekleyen öğretmen kardeşlerimiz olmak üzere farklı birçok meslek grubundaki gençlerimiz bu zorlu sınavda ter döktü.
Her dönem karşılaştıkları atama sorununa rağmen birçok gencimiz kim bilir kaçıncı kez bu sınava hayallerini, umutlarını sığdırmak istedi. Ancak dün akşam meydana gelen gelişmelerle yüz binlerce gencimizin umudu çalındı, hayalleri yıkıldı. Tabir-i caizse "tuz koktu." derler; hakikaten tuz koktu! ÖSYM kapsamında KPSS sınavları, yeni bir skandala sahne oldu. Artık adına ne derseniz deyin; çalındı mı, verildi mi, belli kesimlere torpil mi geçildi... Ne yapıldıysa yapıldı maalesef, yine burada bir hile gündeme geldi. Gençlerimizin yıllarca dirsek çürüttükten sonra, bir başkasının torpili var diye önlerine geçmesi adaletsizliktir. Bu ülkenin öncelikle adalete ihtiyacı var! Adalet tesis edilmeden, ne kadar çaba sarf edilirse edilsin, başka hiçbir alanda istenilen sonuç alınmaz!
Saadet Partisi olarak “adil devleti” inşa etmek, “adil paylaşımı” gerçekleştirmek, “insanı yaşatmak” da “insanca yaşatmak” da bizim vazgeçilmez önceliğimiz ve hedefimizdir” dedi.

İKTİDARA YÜRÜYORUZ

                                        
Şengün konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir insanın sabahtan akşama kadar çalışıp da açlık ve yoksulluk sınırında bir hayata mahkum edilmesi vicdansızlıktır!  Açlık sınırı 7 Bin liraya dayandı. Yoksulluk sınırı ise 22 bin lirayı geçti. 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 7 bin liraya dayandı. Yoksulluk sınırı da 22 bin lirayı geçti!  Bundan bir sene öncesinde bu rakamlar tahayyül bile edilemezdi! Son 1 yılda;

-Ekmek: %154

-Un: %156                               

-Yumurta: % 250

 -Şeker: %269                        

 -Benzin: %187                

 -Kira: %145 arttı.

Ülke ve millet olarak kaynaklarımızı, yıllarımızı, enerjimizi ve umudumuzu tüketen bu iktidara mahkum değiliz. Bu ülkenin herkesin alın terinin hakkını eksiksiz alacağı bir düzene ihtiyacı var. Bu düzeni mutlaka inşa edeceğiz. Bugüne kadar bir gecenin bitip de sabahın olmadığı hiç görülmemiştir. Yeni bir başlangıcın şafağındayız! Hiç kimse karamsarlığa ve umutsuzluğa kapılmasın! Vatandaşın derdini görmezden, duymazdan gelen bu iktidar gidiyor; vatandaşın derdini önceleyen Saadet Partisi geliyor. İlk seçimde; tek akıl ve "ben yaptım, oldu" anlayışı gidecek, istişare ve ortak akıl gelecek! Problemlerimizi her geçen gün derinleştiren bu yanlış anlayış son bulacak, tüm problemlerimiz hızlıca ve kalıcı bir şekilde çözüme kavuşacak... İsraf ve yolsuzluk bitecek, üretimi ve istihdamı önceleyen ekonomik anlayış esas alınacak...
Tertemiz kadrolarımızla, ülkemizin ihtiyacı olan politikalarımızla biz hazırız... Biz Saadet Partisi olarak sorumluluklarımızın farkında olarak çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.  Milletimizin desteğiyle iktidara yürüyoruz.”

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...