Metro da tünel açma çalışmaları başladı

  • Metro da tünel açma çalışmaları başladı
  • Metro da tünel açma çalışmaları başladı
  • Metro da tünel açma çalışmaları başladı
  • Metro da tünel açma çalışmaları başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Gebze ve Darıca belediyelerini ziyaret etti. Ardından Gebze-Darıca metro hattı projesinin tünel açma törenine katıldı. 

 Gebze’de Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ü ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu daha sonra Darıca’ya geçerek Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’la görüştü. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ile Sami Çakır, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, diğer ilçe belediye başkanları, ilçe yöneticileri ve meclis üyeleri eşlik etti.

Darıca’da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Muzaffer Bıyık, metro projesi dolayısıyla Bakan Karaismailoğlu’na teşekkür ederek tablo hediye etti. Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sahilde bulunan metro inşaatı alanına geçilirken Darıca-Gebze OSB Metro projesinin TBM ile tünel açma töreni gerçekleşti. Bakan Karaismailoğlu burada yaptığı konuşmada OSB-Gebze Gar arasındaki bölümünü 2023 yılının ilk çeyreğinde, Gebze Gar-Darıca Sahil kesimi de 2023 yılının sonunda hizmete almayı hedeflediklerini söyledi.

 

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...