SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 19-12-2022 12:11

MARSİDER Başkanı Mustafa Sinan Sungur oldu

MARSİDER Başkanı Mustafa Sinan Sungur oldu

4 Yıl önce Erol Ateş başkanlığında 58 kişi ile kurulan MARSİDER Marmara Sivaslı İş İnsanları Derneği bugün, 2058 Vizyonuyla olağanüstü kongreye giderek büyük bir sanayici ve iş insanı olan Mustafa Sinan Sungur’u MARSİDER dernek başkanlığına seçti.

Saygı duruşunun gerçekleştirilmesi ve İstiklal Marşının okunmasından sonra yapılan oylama sonucu divan başkanlığına seçilen Kocaeli Sivaslılar Derneği önceki dönem başkanı İbrahim Kabasakal, divan üyeliklerine seçilen Nevzat Kaleli, Kaya Moroğlu ve Mustafa Yıldız’ın divan heyetinin oluşturdukları kongre tam anlamıyla Marmara’da bulunan Sivaslı İş İnsanlarının ve STK başkanlarının gövde gösterisine dönüştü.

Marmara Sivaslı İş İnsanları Derneği Kurucu Başkanı Erol Ateş’ in açılış konuşması ile başlayan kongre süreci, 58 kişilik yönetim kurulunun ve 25 kişilik Yüksek Danışma Kurulunun belirlenmesi ile özel davetlilerin teşrifleri ve dernek üyelerinin yüksek katılımlarıyla son derece başarılı geçti.

Büyük bir heyecanın dinamizmin ve coşkunun hâkim olduğu Marmara Sivaslı İş İnsanları Derneği Kongresine katılımcılar arasında, SİVKON Sivas Konfederasyonu Başkanı Metin Yarım, SİDEF Sivas Dernekler Federasyonu Başkanı Zeki Bulut ve DİVSİAD Divriği Sanayici ve İşadamları Derneği Kurucu Başkanı Niyazi Güneri ve birçok Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı ve iş insanın bulunduğu genel kurul çeşitli dilek temenni ve önerilerle yaklaşık 6 saatte tamamlandı.

Kongrede alınan kararlar gereği Marmara bölgesi başta olmak üzere Ege, Akdeniz ve Avrupa’da güçlü bir örgütlenmenin öncelikle gerçekleştirilmesine ve bahsi geçen yerlerde bölge temsilcilerinin belirlenmesi ve şubeleşmesi için kararlar alındı.

58 kişilik dev bir kadrodan oluşan Marmara Sivaslı İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mustafa Sinan Sungur’un teşekkür konuşması, üyelerin ve misafirlerin çeşitli dilek temenni görüş ve önerileriyle tamamlanan kongre, dernek merkezinin önünde günün anısına fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

AdminAdmin