Kadınların tepkisine vatandaştan destek

  • Kadınların tepkisine vatandaştan destek
  • Kadınların tepkisine vatandaştan destek

Gebze Kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesi için düzenlediği eylemde sadece sözleşmeye dokunulmamasını değil, tüm gereklerinin acilen yerine getirilmesini istedi

Çok sayıda parti, sendika ve sivil toplum örgütünden kadınlar Gebze Osman Yılmaz Mahallesi’ndeki Trafo Meydanı’ndan başlayıp 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda sona eren yürüyüş ve yürüyüşün ardından gerçekleşen basın açıklamasında kadınlar gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleşmeden çekilmesine, gerekse Danıştay’ın Erdoğan’ın tek başına verdiği kararın yürütmesinin durdurulması talebini oy çokluğuyla ret etmesini kınadı.

Gebze Kadın Platformu bileşeni parti, sendika ve sivil toplum örgütlerinden kadınlar eylemi Osman Yılmaz Mahallesi’ndeki Trafo Meydanı’nda bir araya gelerek başlattı. Burada yarım saat süreyle gösterilen tepkilerin ardından Şehit Numan Dede Caddesi üzerinden kent meydanına doğru yürüyüş başlatıldı. Kadınların yürüyüşü kaldırım üzerinden gerçekleşti. Polisin yoğun güvenlik önlemi altında gerçekleşen yürüyüş esnasında cadde üzerindeki işyerleri ve evlerden çok sayıda kişiyle birlikte caddelerinden araçlarıyla seyreden vatandaşlar da yürüyüşe ve tepkiye destek verdi.

 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda da sloganları, dövizleri ile tepki gösteren kadınlar basın açıklamasının sonunda müzik eşliğinde halay çekti, oyunlar oynadı. Basın açıklaması metni ise katılımcılara da dağıtıldı ve karara yönelik tepki ifadeleri hep birlikte haykırıldı.

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...