EKONOMİ
Giriş Tarihi : 19-07-2023 15:28

JTI Türkiye’de yeni dönem

JTI Türkiye Genel Müdürlüğüne Dean Gilfillan getirildi.

JTI Türkiye’de yeni dönem

Türkiye’nin ikinci büyük sigara şirketi Japan Tobacco International’ın (JTI), Türkiye Genel Müdürlüğü’ne Temmuz 2023 itibarıyla Dean Gilfillan’ı atandı. Türkiye’nin en iyi 100 şirketinden biri olan JTI Türkiye’nin Genel Müdürlüğüne getirilen Gilfillan, şirketin Türkiye’deki satış ve pazarlama faaliyetinden sorumlu olacak. Gilfillan aynı zamanda Türkiye pazarına bağlı İsrail ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Genel Müdürlüğü görevini de üstlendi.

İş hayatına Unilever şirketinin Nijer Ülke Müdürü olarak başlayan Gilfillan, daha sonra Nijerya’da Rothmans Ülke Müdürü olarak çalıştı. Rothmans ve British American Tobacco’nun (BAT) birleşmesiyle BAT Ukrayna, Kazakistan Orta Asya ve son olarak Danimarka’da İskandinavya ve Baltık ülkelerinden sorumlu Genel Müdürlük rollerinde bulundu.

2014 yılında JTI’a katılan Gilfillan, iki yıl boyunca Kazakistan, Orta Asya ve Moğolistan Pazarı Genel Müdürlüğünü yürüttü ve 2016 yılı itibarıyla Rusya Genel Müdürü olarak atandı. Dean Gilfillan 2019-2023 yılları arasında da Genel Müdür olarak İngiltere pazarını yönetmekteydi.

İngiltere’deki Manchester Üniversitesi Fen Fakültesi’nden mühendislik diplomasına sahip Dean Gilfillan evli ve dört çocuk babası.

AdminAdmin