GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-09-2020 17:48

Hastanede başhemşirelik iddiaları

Hastanede başhemşirelik iddiaları

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhemşirelik ile ilgili iddialar.

2016 ve  2018 yılında soruşturma geçirmesi nedeniyle ihraçtan döndüğü iddia edilen çalışanın Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde Başhemşireliği atanması için çalışma yaptığı iddialarla ilgili Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ulaş Doğan bunların asılsız olduğunu söyledi.

Dr. Doğan iddialarla ilgili gazetemize şunları söyledi;’’Öyle bir şey yok. Onlar atamayanların işi. Herhangi bir soruşturma gören  dava açılan bir kişi zaten güvenlik soruşturmasından geçiyor. Devletin tüm birimlerinin güvenlik soruşturmaları var. Suç teşkil edenler zaten olamıyor. Bundan bir şey çıkmaz. Birisi atanıyor birisi atanamıyor diğeri ötekine böyle şeyler söylüyor. 2016, 2018 yılında açığa alınmış diye bir şey yok.  2 yıl açığa alınan soruşturma geçiren kişiler geçemez. Bunlar birbirleriyle olan sütüşmeler.’’

Darıca Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş’te iddiaların asılsız olduğunu herkesin güvenlik soruşturmasından geçtiğini aksi takdirde atamaların yapılamayacağını, iddialarda yer alan ‘’Oda verilmesi’’ konusunda da pandemi döneminde İlçe Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği halinde yoğun çalışıldığına dikkat çekerek koronavirüs ile ilgili çalışmaların yürümesi için böyle bir karar alındığını söyledi.

İDDİALAR NEYDİ; 2016 yılında Zonguldak’ta FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan, 2018 yılında ise ihraçtan dönen bir hemşirenin Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde Başhemşireliği atanması için çalışma yaptığı ileri sürülüyor.

AdminAdmin