Hafta boyunca yağmur bekleniyor

  • Hafta boyunca yağmur bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre hafta boyunca Kocaeli’de gök gürültülü kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Bugünden itibaren başlayan yağmurun bir hafta boyunca süreceği beklenirken, hava sıcaklıkları ise bugün en yüksek 21 derece, Salı günü 22, Çarşamba günü 21, Perşembe günü 27 ve Cuma günü ise 28 derece olarak öngörülüyor.

Kocaeli Valiliği de, 14 Haziran Pazartesi günü gün boyu sürmesi beklenen sağanak yağışlar nedeniyle ani sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli olması hususunda uyardı. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ

" Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; bugün saat 03.00 ile 21.00  arasında beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın Marmara'nın doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı beklenmektedir. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...