EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-02-2022 09:49

GTÜ’de Oryantasyon Haftası

GTÜ’de Oryantasyon Haftası

2021-2022 Akademik yılı bahar döneminde Gebze Teknik Üniversitesi'nde (GTÜ) eğitim görmek için yurt dışından gelen Erasmus Değişim Programı öğrencilerine 'Oryantasyon Haftası' kapsamında üniversiteyi ve Kocaeli'ni tanıtıcı etkinlikler düzenlendi.

Erasmus Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen oryantasyona, bu dönem GTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünde eğitim alacak olan ve Fransa'dan gelen 5 öğrenci katıldı. Erasmus Kurum Koordinatörlüğü tarafından sıcak bir şekilde karşılanan uluslararası öğrencilere; Öğr. Gör. Dr. Mevlüdiye Güzel tarafından Kocaeli, GTÜ ve Türk kültürü hakkında bilgiler verildi, akademik ve resmi süreçler ile ilgili açıklamalar yapıldı.

Başkan Büyükgöz Konuk Öğrencileri Makamında Ağırladı

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, şehrimizin misafirperverliğini göstermek adına öğrencileri makamında kabul etti. Ayrıca şehir tanıtımı kapsamında Gebze Kent Meydanı ve Çoban Mustafa Paşa Camii gezildi. Erasmus Kurum Koordinatörlüğünden verilen bilgiye göre salgın önlemleri nedeniyle son yıllarda duran gelen değişim öğrencisi hareketliliği, böylece yeniden başlamış oldu. Önümüzdeki günlerde Erasmus Programı kapsamında yeni öğrencilerin gelmesinin beklendiği bildirildi.

AdminAdmin