Gebze'ye dev spor yatırımı

  • Gebze'ye dev spor yatırımı
  • Gebze'ye dev spor yatırımı
  • Gebze'ye dev spor yatırımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Tatlıkuyu Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Gebze Sporcu Eğitim Merkezi’nin (GEBZESEM) tanıtımını yaptı. Açılışa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Gebze Sporcu Eğitim Merkezi (GEBZESEM), aynı zamanda Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerine de sportif anlamda katkı sağlayacak. Bünyesinde 16 bin metrekare kapalı alan, 2 bin metrekare peyzaj alanı bulunan yapı alt zemin kat, üst zemin kat ve 1. kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Her branş için soyunma odaları ve duşların yer aldığı 50’şer kişilik Judo Salonu, Güreş Salonu, Fitness Salonu, 40’ar kişilik Karate Salonu, Taekwondo Salonu, Boks Salonu, Masa Tenisi Salonu, Geleneksel okçuluk, 30 kişilik Anne Şehir step aerobik, 15 kişilik çocuk oyun salonu, 100 kişilik çok amaçlı salon, 140 kişilik konferans salonu, 20’şer kişilik eğitim salonu, satranç, 300 metrelik dış alanda epidyem zemin yürüyüş yolu ile ayrıca 50 kişilik kafeterya alanı ve 33 araç açık, 105 araç kapalı olmak üzere toplam 138 araçlık otopark ile Sporcu Eğitim Merkezi sadece Gebze’ye değil Kocaeli’nde sporun gelişimine ayrı bir ivme kazandıracak.

 

AMPUTE MİLLİ TAKIMI İLE GÖSTERİ MAÇI

 

Kocaeli’nin sporcu bir kent olması hedefiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze'ye kazandırılan  GEBZESEM’in tanıtımında Avrupa şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımımız ile yapılan gösteri maçı renkli görüntülere sahne oldu. Başlama vuruşu öncesinde ise kadroda yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Teknik Direktör Osman Çakmak birbirlerine dostluk maçı hatırası takdim etti. Müsabakanın hakemi MHK eski Başkanı Mustafa Çulcu olurken AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan oluşan karma takım ile Ampute Futbol Milli Takımımız 4-4 berabere kaldı.

TANITIMDA BİRÇOK ETKİNLİK YER ALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı organizasyonda Gebze Sporcu Eğitim Merkezi’nin (GEBZESEM) dış alanında ayrıca Şişme Oyun Grupları, Mini Golf, Bisiklet Paten Gösterisi sunarken iç alanında da Ampüte Futbol Milli Takımı gösteri maçı, Basketbol Karizma Şov, Floor Curling, Karete, Judo, Masa Tenisi, Boks, Fitness, Taekvando, Geleneksel Okçuluk, Güreş, Kadın Aile Spor Salonları, Eğitim Sınıfı,  Konferans Salonu, Çok Amaçlı Beceri Koordinasyon Salonları etkinlikleri yer aldı

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...