SPOR
Giriş Tarihi : 19-09-2023 12:47

Gebze Birlik'ten Gebze maskotu

Kocaeli Amatör liginin iddialı kulüplerinden Gebze Birlik Spor Kulübü, tüm branşlarda kullanılmak üzere resmi maskotunu geliştirdi.

Gebze Birlik'ten Gebze maskotu

Tataroğlu Şirketler Grubu ve Şener GYD Yönetim Kurulu Başkanı Şener Yılmaz'a ait olan Gebze Birlik FK, ilk hedefte belirlediği Bal Ligine çıkma mücadelesi içinde, profesyönelliğe bir adım daha atarak resmi maskot ile kulübü temsil etme kararı aldı. Gebze'nin tüm temalarını öne çıkaran maskot, Gebze ile ilgili bir çok önemli değeri de yansıtıyor.

Osman Hamdi Bey'in tanınmış 'kaplumbağa' tablosundan esinlenerek hazırlanan Gebze Birlik FK maskotu, ilçenin sanayi merkezi olduğunu da yansıtıyor. Gebzelilik bilincinin öne çıkarıldığı maskotta , sembol renk mor'a yer verildi. Eskihisar ise kaplumbağanın içinde yer aldı.

Kulüp Başkanı Şener Yılmaz, çok uzun bir araştırma evresi ve Gebze'nin tüm değerlerini kapsayan geniş bir analiz sonucu maskotun ortaya çıkarıldığını belirtirken ; '' Gebze Birlik FK, Gebze'nin kulübüdür. Bugün amator ligdeyiz, ancak hedeflerimiz çok büyük, çıtamız çok yüksek Profesyonel ligde top koşturduğumuz zaman da, Gebze'nin tanıtımını yapabilmeli, ilçemizi sembolik çizimlerle ifade edebilelim istedik. Tüm Türkiye'ye hem kulübümüzü , hem de Gebze'mizi anlatalım düşüncesinde olduk. '' dedi.

Şener Yılmaz daha sonra şunları söyledi :'' Tıpkı FB'nin kanaryası, GS'nin aslanı, Beşiktaş'ın kartalı gibi bizim de bir sembolümüz var. Gebze’nin yetiştirdiği en önemli isimlerden olan Ressam Osman Hamdi Bey'den esinlenerek kaplumbağa seçtik. İsmimiz Gebze, rengimiz mor, içinde birlik, logosun da Eskihisar kalesi var. Osman Hamdi Bey'in kaplumbağası ile Gebze'yi ve kulübümüzü anlatmaya çalıştık. Maskotomuz , başta Gebze'mize ve kulübümüze hayırlı olsun. ''

AdminAdmin