SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 11-01-2023 10:32

DEVA Çayırova yeni yerinde

DEVA Çayırova yeni yerinde

DEVA Partisi Çayırova İlçe Teşkilatı, yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladı. Resmi açılışın ise Genel Başkan Ali Babacan’ın da katılımıyla Ocak ayı sonu ya da Şubat ayında yapılması planlanıyor.

İlçe Başkanı Mehmet Saraç dün bir basın toplantısı gerçekleştirdi. İl Yöneticisi Özlem Kaya’nın da katıldığı toplantıda konuşmasına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ederek başlayan Mehmet Saraç, kurulma sürecinden bugüne kadar olan gelişmeleri şöyle değerlendirdi:

“ Deva Partisi; 13 yıl süreyle aralıksız bakanlık yapmış, ülkeyi iki defa derin ekonomik krizden çekip almış, ülkemizin son yıllarda yetiştirdiği büyük devlet adamı, bütün dünyaca alanında otorite olarak kabul edilen Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın başkanlığın da 9 Mart 2020 tarihinde resmi olarak kuruluşunu yaptı. 11 Mart 2020 tarihinde, ülkemizde tam da pandeminin ilan edildiği günde bütün dünyaya lansmanı yapıldı. Partimiz kurulur kurulmaz hemen bütün Türkiye’de teşkilatlanma çalışmalarına başladı. Kısa zamanda; Temmuz 2020 tarihinde Kocaeli İl Başkanlığı’na deneyimli siyaset adamı Sayın Adem Koç Bey, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan Bey tarafından görevlendirildi. Akabinde 2020 Eylül ayının başında İl Başkanımız Adem Koç Bey’in tavsiyeleri ve Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan Bey’in onayıyla Çayırova İlçe Başkanlığı’na atamamız gerçekleşti. Görevin tevdi edilmesiyle hemen çalışmalarımıza başladık. Bir yandan yönetim kurulu oluşturma çalışmaları, diğer yandan teşkilat hizmet binası yeri bulma çalışmalarımızı eş zamanlı sürdürdük. Kısa sürede; hem yönetimimizi oluşturduk, hem de Özgürlük Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi No: 87 adresinde teşkilat binamızı hizmete sunduk.  Hiç hız kaybetmeden 8 Kasım 2020 tarihinde Sayın Bakanımız Nihat Ergün Bey’in katılımlarıyla aynı gün içinde hem açılışımızı yaptık, hem de ilk Olağan Kongremizi gerçekleştirdik. Açılışını ve kongresini tamamlamış bir teşkilat olarak 2 yılı aşkın bir zaman, ilçemizi karış karış dolaştık. Sivil toplum kuruluşları, dernekler, spor kulüpleri ve vakıflar; hepsini birer birer dolaştık.  Esnaf ziyaretleri yaptık, halk pazarlarımızı dolaştık, partimizin tanıtımı için stant çalışmaları yaptık. Ve tabi bu arada partimize ve teşkilatımıza olan teveccüh arttı. Mahalle Başkanlarımızı atadık. Yönetici sayımız arttı ve artık 2 yıl önce kiraladığımız ilçe binamız bizlere yetersiz gelmeye başladı. Bu kapsamda yeni ilçe teşkilat binamızı aramaya başladık. Titiz çalışmalar sonucunda bugün sizleri de misafir ettiğimiz, Çayırova Mahallesi Fatih Caddesi No: 188’deki bu hizmet binamızı kiraladık. 1 Ocak itibariyle resmi olarak burada Çayırovalı hemşehrilerimize hizmet vermeye başladık. Tabi ki böyle güzel ve merkezi konumdaki bir ilçe teşkilat binamızın açılışı da görkemli ve güzel olması gerekir. İşte bu sebeple bir aksilik olmaz ise Ocak ayının sonuna doğru ya da Şubat ayı içerisinde Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan Bey’in Kocaeli programı çerçevesinde teşkilatımızın resmi açışını da gerçekleştireceğiz. Böylelikle Genel Başkanımızı Çayırova’lılarla buluşturacağız inşallah...Cumhuriyet tarihinde hiçbir siyasi parti böyle kapsamlı ve çözüm odaklı bir çalışmaya imza atamamıştır. İktidarımızın ilk 90 günün de, ilk 360 günün de ve 5 yılında madde madde çözüm önerilerimiz kaynak paketleriyle birlikte belirtilmiştir.  İşte bu Eylem Planlarımızı 85 Milyon vatandaşımıza duyuracağımız

‘’BÜYÜK ANKARA BULUŞMASI’’ programımız 15 Ocak Pazar günü saat 13:00’de Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. Ülkemizin sıkıntılarına problemlerine çözümlerimizi açıklayacağımız bu programa tüm Türkiye’den çok büyük bir katılım beklenmektedir. Bu çerçevede ilçemizden de güçlü bir insan kaynağıyla programımıza katılım yapacağız. Buradan sizin vasıtanızla ilçe halkımızı ve basınımızı da bu görkemli programa davet ediyoruz. 14 Ocak Cumartesi gece 00:00’da ilçe teşkilatımızın önünden araçlarımız kaldırılacaktır. Biz katılımcılarımızı misafir etmek arzusundayız. Katılım yapmak isteyen vatandaşlarımız instagram, facebook, twiter gibi iletişim kanallarımızda bizlere ulaşabilirler Ayrıca  0533 458 20 41 Whatsapp hattımızdan iletişime geçebilirler.  Bu programla birlikte partimiz seçim çalışmalarını başlatmış olacaktır. İşte bütün Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de bu çalışmaları yapacağımız kıymetli yol arkadaşlarımla sizleri tanıştırmak isterim.

 

DEVA ÇAYIROVA EKİBİ

 

 

İlçe Başkan Danışmanı Celalettin Duran-Ali Gülel

Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı: Av. Ömer Faruk Gül

Ekonomi ve Sektörel Gelişim-Dijital Dönüşüm Birim Başkanı: Metin Kılıççeken

Eğitim ve Sağlık Politikalar Başkanı: Gökmen Kaplan

Kadın Politikaları Başkanı: Esra Balta

Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı: Özge Evrenkaya

Gençlik Politikaları Başkanı: Soner Çakmak

Gençlik Politikaları Başkan Yardımcısı: İkram Güney

Kültür ve Sanat Politikalrı Başkanı: Tuğba Akbulut

Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı: Murat Bulut

Teşkilat Başkanı: Kemal Külte

Teşkilat Başkan Yardımcısı: Cengizhan Sağdıç

Seçim İşleri Başkanı: Muhammet Öztürk

Tanıtım ve Halkla İlişkiler Başkanı: Serkan Nama

Sivil Toplumla İlişkiler Başkanı: Ali Gencel

İnsan Kaynakları ve Parti İçi Eğitim Başkanı: Cemalettin Aras

Mali İşler Başkanı: Adem Demir

İdari İşler Başkanı: Erhan İşler

İlçe Sekreteri: Sultan Kılınç

Engelli Hakları Başkanı: Sedat İnançu

Sosyal Medya İletişim Sorumlusu: Mehmet Emin Kaya

AdminAdmin