EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-06-2024 10:37

DDC Makina, Uluslararası Kağıt Fuarı'nda

​​​​​​​Türkiye'de temizlik kağıdı ürünleri imal eden fabrikaların üretim hatlarını karşılayan ve ülkemizde iki firmadan biri olan DDC Makina, kağıt endüstrisinin ilk uluslararası fuarı olan Paper Eurasia Fuarı'nda yerini aldı.

DDC Makina, Uluslararası Kağıt Fuarı'nda

İMES OSB 'de ihracat ağırlıklı üretim yapan DDC Makina , 26-28 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde (İFM) düzenlenen ilk uluslararası Paper Eurasia Fuarı'na , geliştirdikleri modern üretim hatlarıyla katılıyor. İFM 9. salonda yerini alan DDC Makina, temizlik kağıdı üretim hattı oluşturdu.

FUARIN EN İDDİALI FİRMASI

Türkiye’nin tek uluslararası kağıt fuarı Paper Eurasia’da görücüye çıkan DDC Makina; Azerbaycan, Belarus, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Rusya ve Tacikistan'dan oluşan CIS (Karadeniz Ekonomik İşbirliği ) ülkelerinin yanısıra , Çin ve Avrupa olmak üzere Dünyanın her yerinden kağıt sektörünün en önemli alıcılarının buluştuğu fuara iddialı başladı. DDC Makina, fuarda 500 metre/dakika hız üretim kapasiteli Non Stop Temizlik Kağıdı Üretim Hattı kurdu.

DDC'NİN İHRACATI ARTACAK

Diğer yandan ; Türkiye kağıt sektörünü dünya pazarı ile buluşturan Paper Eurasia’da donanımlı bir ekiple yerini alan DDC Makina'nın bir nevi ülkemizi temsil ettiğini söyleyen DDC Grup ve DDC Makina Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Öztürk '' Aylar önce hazırlıklarına başladığımız fuara, son teknoloji ile ürettiğimiz akıllı makinamızla katılıyoruz. Dünya'da bu konuda İtalya önde , ama bir Türk şirketi olarak onlarla yarışan tek firmayız. DDC Makina'nın üretim ve teknoloji farkını fuarda bütün dünyaya göstermiş olacağız ve ümit ediyorum ki, ihracat bağlantılarımızı bu vesileyle artıracağız . Daha önce katıldığımız Dubai fuarında DDC bayrağını dünyaya gösterdik. İFM'de ise geliştirdiği üretim hattını kuran tek firmayız.'' şeklinde konuştu.

HEDEF DÜNYA PAZARINDA LİDER OLMAK

26 Haziran Çarşamba günü İstanbul Fuar Merkezinde (İFM) başlayacak olan Paper Eurasia’da , DDC Makina'nın şimdiden ilgi odağı olduğuna dikkat çeken DDC Grup Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Akın Ertekin 'de fuara yönelik değerlendirmeler yaptı. Ertekin , ''Dünya pazarından daha fazla pay almak ve ileri hedeflerimize ulaşmak için büyük bir fırsatın içindeyiz. İnanıyorum ki, geliştirdiğimiz üretim hattımız fuarın teknoloji sembolü olacak. Burada özellikle Asya’dan gelen üreticiler yoğunlukta ve gözleri DDC Makina üzerinde. Fuarın kapıları açıldığında , sadece DDC Non Stop Temizlik Kağıdı Üretim Hattı ilgi görmeyecek, bir Türk şirketinin bu yönde ne kadar başarılı olduğu da konuşulacak, bu da satışımıza yansıyacak. Diğer bir amacımız, dünyanın lider temizlik kağıdı makina üreticisi olmak yolundaki kararlılığımız göstermektir. '' dedi.

 

AdminAdmin