Darıca ilçe Spor ile Gençlik Merkezi gençleri bekliyor

  • Darıca ilçe Spor ile Gençlik Merkezi gençleri bekliyor
  • Darıca ilçe Spor ile Gençlik Merkezi gençleri bekliyor
  • Darıca ilçe Spor ile Gençlik Merkezi gençleri bekliyor
  • Darıca ilçe Spor ile Gençlik Merkezi gençleri bekliyor

Darıca Gençlik ve İlçe Spor Müdürü Resul Kotan ve Darıca Gençlik Merkezi Müdürü Erhan Tunç, Gençlik Merkezi’nde düzenledikleri basın toplantısında bölge medya mensuplarını kahvaltıda konuk etti.  Darıca’da yapılan spor faaliyetleri ve tesisleşme hakkında bilgiler veren Kotan ve Tunç, gerçekleştirmeyi planladıkları projelere dair açıklamalarda bulundu.

TUNÇ: 2 BİN AKTİF GENCİMİZ BURAYI KULLANIYOR

Darıca Gençlik Merkezi Müdürü Erhan Tunç yaptığı konuşmada, “Gençlik Merkezi, gençlerin boş zamanlarını değerlendirebileceği sosyal ve kültürel faaliyetleri içinde barındıran bir merkez. 14-24 yaş arasındaki gençler için kurslar ve farklı branşlarda spor faaliyetleri gerçekleşiyor. Burası gençlerimizin kendilerini ifade edebileceği ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalacağı bir gençlik merkezi. Tüm gençlerimizi bekliyoruz. Sosyal medyaya kapılmalarını değil,  burada gençlerin hayatın gerçeklerini öğrenmelerini istiyoruz. Burası gençlerimizi mekanı. Dolu dolu kullanmalarını istiyoruz. 2 bin 750 üyemiz var. 2 bini aktif olarak kullanıyor” dedi.

KOTAN: GENÇLERE YENİ BİR DOKUNUŞA İHTİYAÇ VAR

Tunç’un ardından söz alan Darıca Gençlik ve İlçe Spor Müdürü Resul Kotan, “Darıca’da 7 bin 429 lisanslı sporcumuz var. Yeterli değil, ancak hızlı bir artışımız var. Aktif olan sporcu sayısını arttırmak istiyoruz. Darıca’da 7 tane kapalı spor salonu var. İlçe spor müdürlükleri olarak okul saatleri dışında, hem gençlerimize hem halkımıza yönelik faaliyetler yapmak için çalışıyoruz. 31 yaş ortalamasına sahip Darıca’da genç nüfus hem fırsat hem de tuzak. Gençlerimizin yeni bir dokunuşa, yeni bir persfektife ihtiyaç var. Gençler nerede biz orada olacağız. 10 branşın üzerinde hizmet vermeye başlayacağız. 3 bin tane gencimize yüzme öğretmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...