SİYASET
Giriş Tarihi : 20-03-2023 22:53

CHP'de aday adaylık başvuruları

CHP'nin sevilen ve önemli isimlerinden Kemal Nişancı Kocaeli milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Geçen dönem Milletvekili adayı olan Kemal Nişancı’nın aday adaylığı partililer tarafından büyük destek gördü.

CHP'de aday adaylık başvuruları

Genel merkezde aday adaylığı başvurusu yapan Kemal Nişancı şunları ifade etti.

"Sevgili dostlarım,
Bugün Genel Merkezimizde Adaylık başvurumu tamamladım. Buradan da sizlerin huzurunda aday olduğumu ilan etmek, sizlerle heyecanımı paylaşmak, hep birlikte yürüyeceğimiz uzun yol hakkında konuşmak isterim. Çünkü bugün ilk gençlik yıllarında gençlik kollarının kapısından girerken daha iyi bir Türkiye hayali kuran Kemal’e, Kemal’lere verdiğim bir sözü tutuyorum.
Ben varlıklı bir aileden gelmedim, hayatım boyunca devletin okullarında okudum. Bugün hayatımı idame ettirebileceğim bir işim, aynaya gururla bakabileceğim bir hayatım var ve hepimiz gibi bunu bu ülkeye, inşaat işçisi bir babanın oğluyken beni bugün bir mühendis yapan cumhuriyete borçluyum.

KILIÇDAROĞLU 13. CUMHURBAŞKANIMIZ


Üzülerek söylemek isterim ki bugün Rize’de ekonomik dezavantajlarla doğan bir çocuğun hayatı benimkinden çok daha zor. Ülkemizde bunca olumsuzluk yaşanırken çocuklar hayallerine bile sınırlar koymak zorunda kalıyor. Akranları dünyaya entegre yaşayan gençlerimiz, gelecek kaygısı taşıyor. Ve ben bunlara ve nicelerine üzülmeyi reddediyor, 15 Mayıs sabahında daha güzel bir ülkeye uyanmak için Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili olmak amacıyla bugün ilk adımı atmış bulunuyorum. Çünkü biliyorum ki bizler el birliğiyle ülkemizi güzel günlere taşıyabiliriz, çünkü biliyorum ki bu ülke için hepimiz en iyisini istiyoruz. Ve biliyorum ki bunları Ankara’dan İstanbul’a Hak! Hukuk! Adalet! diyerek her bir adımı yüreğindeki vatan sevgisiyle atan 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun vatan sevgisini paylaşarak yapacağız.

15 MAYIS'TA BAŞKA BİR TÜRKİYE'YE UYANACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi, daha önce bana güvenip beni aday göstererek onurlandırdı. Ben de bana duyulan güveni boşa çıkartmamak için var gücümle çalıştım, yine çalışacağım. Çünkü biliyorum ki 15 Mayıs sabahı hayalini kurduğumuz Türkiye’de uyanacağız. Çünkü biliyorum ki çocuklarımızın hayallerini gökyüzü bile sınırlandıramayacak. Başta da dediğim gibi bu uzun bir yolculuk, halkın iktidarını kurmak için birlikte olmaya ihtiyacımız var. Hepimiz bizlere verilen görevi layıkıyla yapacağız. Bu vesileyle sizlere de bir söz vermek istiyorum. Bu bayrak yarışında bana mecliste bizleri temsil etmek görevi verildiğinde mecliste ben değil biz olacağız, kürsüde ben değil biz konuşacağız.
Saygılarımla. "

AdminAdmin