Çayırova’ya meslek lisesi

  • Çayırova’ya meslek lisesi

Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hazine taşınmazları karşılığında takas (AKOY) yoluyla Çayırova’da yapımı planlanan 24 derslik, 2 adet atölye binasından oluşacak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait protokol Vali Seddar Yavuz tarafından onaylandı.

 Makam toplantı salonunda düzenlenen protokol imza törenine;  Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım katıldı. 
 
İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in yapılacak okul hakkında bu güne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında konuşmalarının ardından Vali Seddar Yavuz yapmış olduğu konuşmalarında; “Güzel ve bir o kadarda hayırlı bir iş için bir aradayız. Birkaç yıldır süren ve neticelenmesi de bize nasip olan güzel bir projeye imza atmak suretiyle ülkemizin gelişimine, kalkınmasına, sanayisine, teknolojisine katkı sunacağız. Bu gün protokolünü imzalayarak startını verdiğimiz proje ile ülkemizin dört bir yanından gelen çocuklarımız güzel bir şekilde eğitim alacak inşallah. Daha sonra bu çocuklarımız ülkemizin bilimine, sanayisine, teknolojisine, ekonomisine katkı sunacaklar. Dolayısıyla sıradan bir Meslek Lisesi olmasının ötesinde çok daha yaratıcı, inovatif işler başarabilen gençlerimize, çocuklarımıza bu okullarda okutmuş olacağız. Bizim inancımızda sadaka-yi cariye diye tabir edilen ve öldükten sonrada amel defteri kapanmayan önemli bir yatırım alanı, hayır ve iyilik alanıdır eğitim. Bu vesileyle her daim eğitime katkı veren, böylesine güzel bir alana ilgi duyan çok değerli Gebze Ticaret Odası Başkanımız ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi Başkanımızı, bu projede emeği geçen İl Milli Eğitim Müdürümüzü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüzü, Vali Yardımcımız Abdul Rauf beyi ve destek olan herkesi gönülden tebrik ediyorum. 

Valilik Olarak Her Konuda Sanayicilerimizin Yanındayız

 Sanayicilerimiz ve ticaret erbaplarına bol ve bereketli kazanç temennisinde bulunan Vali Yavuz; Önümüzdeki süreçte Türkiye’nin özellikle savunma sanayinde lider kuruluşu Aselsan ve TÜBİTAK ile de iş birliği yapılacak olması elbette projeyi daha da önemli ve anlamlı kılıyor. Bu vesileyle bir kez daha heyecanımızı, mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bırakın bir okul yapmayı bir okul için tuğla getirseler de bu kardeşlerimizin alnından öperdik. Böylesine güzel bir faaliyetle bir arada olmak, hayırlı bir işi hep beraber tutup kaldırmak ve bu çorbada ufacık bir katkımız olsa bile büyük bir mutluluk duyacağımız, hem milletimize, hem ahiretimize hizmet edeceğimiz bir alanla meşgulüz bugün. Bir kez daha Allah hayrınızı kabul etsin. İnşallah daha güzel projelerde işbirliği yapmak üzere sizlere gönülden başarılar diliyorum. Valilik olarak bizlere düşen her konuda yanınızda olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.” diyen Vali Yavuz, eğitime desteklerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.
 

 

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...