Bu uygulama çok sevindirecek!

  • Bu uygulama çok sevindirecek!
  • Bu uygulama çok sevindirecek!

Gebze Tapu Müdürlüğü, bir ilke imza atarak vatandaşların işlemlerini kolaylaştıracak bir uygulamaya geçti.

Birkaç ay önce Gebze Tapu Müdürlüğü görevine başlayan Ekrem Kumuşoğlu, gelir gelmez farklılığını ortaya koymaya başladı.

Gebze Tapu Müdürlüğü’nde gayrimenkul satış işlemi yapan vatandaşların önceki yıllarda Belediyeden rayiç bedel yazısı getirmesi gerekiyordu. Ocak 2021 tarihi itibariyle rayiç bedeli yazısı artık istenmeyecek. Tapu Müdürlüğü tarafından bu bilgiler sistem üzerinden doğrudan çekilecek. Bununla vatandaşlar Belediye Başkanlığına gitmek zorunda kalmayacak ve zamandan tasarruf edecekler. 
 

Kaymakam Güler’den teşekkür

Gebze Tapu Müdürlüğü’nün bu güzel uygulaması dolayısıyla Gebze Kaymakamı Mustafa Güler de teşekkür etti. Güler, “Yapılan işbirliği çerçevesinde Tapu Müdürlüğü online bağlantısı ile Gebze Belediyesi tarafından uygulanan yazılım sayesinde sistem üzerinden Tapu Müdürlüğü personeli emlak beyan değerini kendisi alacaktır. Ayrıca yapılan bu uygulamanın Kocaeli ili dâhilindeki ilk kez ilçemizde uygulamaya başlanması hususunda emeği geçen Tapu Müdürlüğümüze ve Belediye Başkanlığımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...