SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 15-01-2023 11:23

Bu konuşmacıya CHP'li kadınlardan tepki!

Bu konuşmacıya CHP'li kadınlardan tepki!

Gebze Belediyesi’nin konuşmacı olarak getirdiği İmam Halil Konakçı’ya CHP Kadın Kolları tepki göstererek Kent meydanında protesto etti.

Cumhuriyet ve laiklik karşıtı vaazları ile tanınan ve kadınlara hakaret ettiği gerekçesiyle tepkilere neden olan İmam Halil Konakçı’yı Gebze’ye konuşmacı olarak getiren Gebze Belediyesi’ne CHP Kadın Kolları tepki gösterdi.

Kent Meydanı’nda basın açıklaması yapan CHP Gebze Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan, Gebze Belediyesi’ni protesto etti.

Yaşa Erdoğan konuşmasında,

“Bugün burada Gebze Belediyesi'nin düzenlediği bir etkinliğe katılan bir isim olan Halil Konakçı ve imanın yeniden inşası başlıklı yapacağı program üzerine bir araya geldik. Halil Konakçı kimdir? Provakatif söylemleri ile devamlı basında yer alan, sosyal medyada bu ülkenin yurttaşlarına sanatçılarına ve kadınlara yönelik hakaret ifadeleri ile gündeme gelen, bir din insanında olması gereken yapıcı, birleştirici ve iyilik çoğaltan üslupla değil de daha çok cumhuriyet ve  laiklik saldırısı içeren konuşmalar yapmayı seven bir kişiliktir. Bu şahsı daha önce de bahsettiğimiz üzere Cumhuriyet ve laik karşıtı söylemleriyle de tanıyoruz.  Belediye başkanına soruyoruz; Kadınların giysileri üzerinden kadını hedef haline getiren, karanlık, zehirli dili kullanan bu zat bu kente neden davet edildi. Hilafet üzerinden  Cumhuriyet rejimine saldıran laiklik karşıtı açıklamalar yapan bu şahıs neden bu kente davet edildi, Söylemlerini onaylamak için mi davet ettiniz? Gebze Belediyesi Darıca'da da daha önce tepki gösterilmesine rağmen ve bugün tepki göstermenize rağmen bu programı iptal etmeyerek sorularımıza  Evet cevabını vermiştir. Bu kent sahipsiz değil, Gebze'nin, memleketin kadınları sahipsiz değil! Yaşam güvencemiz olan cumhuriyete ve değerlerine, kadınlarımıza, çocuklarımıza, canımız pahasına sahip çıkacağız. Katilleri tanıyoruz, azmettiricileri tanıyoruz, korkmuyoruz, susmuyoruz, itaat etmiyoruz . Kadın cinayetleri politiktir, bunu iktidarın İstanbul sözleşmesinden çekilmeye yönelik adımlarından biliyoruz, iyi hal indirimlerinden biliyoruz, sırtı sıvazlanan katillerden biliyoruz, katillerin elindeki kolunu sallayarak gezmesinden biliyoruz, hedef gösterenlerin seminerlere davet edilmesinden biliyoruz! Bir daha haykırıyoruz! Karanlık, kadın düşmanı siyasetiniz, zihniniz gidecek. biz aydınlığın güvencesi kadınlar kalacak. Yaşamlarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz.

 

SALON DOLDU

 

Öte yandan CHP’li kadınların tepkilerine neden olan İmam Halil Konakçı’nın programında Gebze Kültür Merkezi’nin tamamen dolduğu gözlendi.

İmam Halil Konakçı daha önce de Darıca Belediyesi’nin programına katılmış ve yine tepkileri çekmişti.

AdminAdmin