GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-04-2023 10:26

Bir yetkili açıklasın (GÖRÜNTÜLÜ)

Gebze’nin şehir merkezinde trafik akışı ile ilgili yapılan yeni düzenleme ve uygulama sürücülerin tepkisini çekiyor.

Bir yetkili açıklasın (GÖRÜNTÜLÜ)

Tatlıkuyu Mahallesi yönündeki Körfez Caddesi’nin çift gidiş dönüşlü ana caddenin ortasına yapılan refüjün trafik sıkışıklığına ve karmaşasına neden olduğu belirtiliyor.

Daha önce bu caddeye çıkan sokaklardan gelen araçlar karşı yöndeki sokağa giriş yapabilmekte ve çarşı merkezi yönüne gidebilmekteydiler.

Yeni yapılan refüj düzenlemesiyle artık bu iki uygulama kaldırıldı ve mecburi sağa dönüş verildi. Bu yeni uygulama ile araçlar yaklaşık 200 metre ilerideki kavşaktan geri dönmek durumunda kalıyorlar.

Sürücüler bu uygulamanın trafik sıkışıklığını daha fazla artırdığını belirterek, “10 metre önümüzdeki sokağa girebilmek için 200 metre ileriye mecburi istikamet verilmiş. Orada da zaten küçük bir döner kavşak var, normalde de oradan dönüşler sıkıntılıydı şimdi daha fazla sıkıntılı oldu” diye dert yanıyorlar.

Bir başka sıkıntı da, caddenin Tatlıkuyu yönüne girişinde sol taraftaki sokaklara araçla girilebiliyordu şimdi bu refüj yüzünden yine 200 metre ileriden dönüş yapılması gerekiyor. Bu da yine trafik karmaşasını artıran nedenlerden birisi olarak görülüyor.

Sürücüler bir an önce bu uygulamanın tekrar gözden geçirilmesini ve yeniden düzenlenmesini bekliyorlar.

AdminAdmin