Bayramda hava aşırı sıcak olacak

  • Bayramda hava aşırı sıcak olacak

Meteoroloji'nin son raporuna göre önümüzdeki 4 gün aşırı sıcaklar etkili olacak. Sıcaklıklar ülke genelinde 3-4 derece artacak ama özellikle nemin yüksek olduğu illerde hissedilen sıcaklık 40 dereceyi geçecek.

Yetkililer, özellikle 10.00 ile 17.00 saatleri arasında dışarı çıkmayın" uyarısında bulunuyorlar. Dünyada bu aşırı sıcaklardan beyin kanamalarından ölenlerin sayısının çok artmaya başladığı uyarısında bulunulurken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı için hava durumu raporu yayımladı.

Önümüzdeki 3-4 gün kavurucu sıcaklıkların etkili olacağını Meteoroloji uzmanları, sıcaklıkların ülke genelinde 3-4 derece artacağını ama özellikle nemin yüksek olduğu illerde hissedilen sıcaklık 40 dereceyi geçeceğini belirttiler.

GÜNEŞ ÇARPMASI OLABİLİR; BOL SU İÇİN

Kişilere dışarı çıkarken şapka takıp, şemsiye almayı öneren yetkililer, “Gölge olan alanlarda vakit geçirin. Güneş çarpmasına dikkat edin, bol bol su için. Küçük çocukları güneşin en tepede olduğu saatlerde dışarı çıkarmayın. Tatile gidenler de güneşlenirken saat aralığına dikkat etsin. Güneşin altında uzun saatler geçirmesin” şeklinde uyarılarda bulundular.

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...