Basın Turnuvasında kıran kırana maçlar

  • Basın Turnuvasında kıran kırana maçlar
  • Basın Turnuvasında kıran kırana maçlar
  • Basın Turnuvasında kıran kırana maçlar

Şampiyon ünvanlı Gebze Ticaret Odası, ilk maçında Yüzyıl Grup karşısında ikinci yarıda coştu. Karşılamaya etkili başlayan Yüzyıl Grup, GTO’nun usta ayaklarına karşı ilk dakikalarda direnç gösterse de, ilerleyen dakikalarda gollerin gelmesi ile oyundun düştü. 12-0 biten karşılaşma turnuva da ki en farklı yenilgiler arasında yer aldı.

ÇİLER, ‘HEPSİ BİZİM TAKIMIMIZ’

29. Görkem Çiler Kurumsal Basın Turnuvası’nda ilk hafta maçları tamamlanırken, geçen turnuvanın şampiyonu GTO, haftanın son maçında gol şov yaptı. GTO, Hasan Yiğit, Hüseyin, Uğur gibi yıldızlardan oluşan klasikleşen kadrosu ile mücadele etti. İlk maçta ki rakip Yüzyıl Grup, Turnuvanın iyi takımları arasında gözükse de, yıldızlar topluluğu karşısında fazla direnç gösteremedi. Son gün karşılaşmalarını tribünden izleyen Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, “GTO takımı bu yılda iyi bir başlangıç yaptı ve etkili oynadı. Ancak, bu turnuva da mücadele eden tüm takımlar bizim takımımız. Hem turnuva da ki ev sahipliği konumumuz, hem de Ticaret Odası kimliğimizin gereği tüm takımları kendi takamımız, sporcuları, sporcularımız görüyoruz. Bizim için en önemlisi sakatlıkların, sertliğin gerilimlerin olmaması, keyifli maçlar izleyelim, sonuçta bir taktım kazanacak ve kazananı hep birlikte alkışlayabilmeliyiz” dedi.

**

Tokmak ve Orhan’dan takımlara destek

29. Görkem Çiler Kurumsal Basın Turnuvası, çok sayıda sporseverin yanı sıra STK’lardan destek görüyor. Turnuva da takımları ile yer alan ve tribünlerden pankart desteği ile heyecana ortak olan STK ve kurumların yanı sıra seyirci olarak da turnuvaya ilgi artıyor. Önceki gün oynanan karşılaşmaları CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan ve Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Kaya, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak ve Yöneticileri birlikte izlediler. Takımlara destek veren Tokmak ve Orhan, Basın Turnuvası’nın bölgemiz de ki yerine ve önemine dikkat çekerek, turnuva da mücadele eden takım ve sporculara başarı dilediler.

**

Artvinliler’den tulum şov

29. Görkem Çiler Kurumsal Basın Turnuvası’nın renkli ekiplerinden Artvinliler Derneği, ilk maçlarına tulum eşliğinde horon teperek çıktılar. Dernek Başkanı Ayhan Yılmaz’ın yaptığı organizasyon da, dernek üyeleri ilk maça büyük ilgi gösterdi. Karşılaşma öncesi tulumla eğlenen Artvinlilere, GTO Başkanı Nail Çiler, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak da eşlik etti.

**

Görkem’in arkadaşları, galibiyetle başladı

Takımlarına ‘Görkem’in arkadaşları’ adanı veren Görtan Otomotiv, turnuvaya galibiyetle başladı. İlk maçta Artvinlileri 7-2 mağlup eden Görkem’in arkadaşları, etkili oyunları ile de dikkat çektiler. Karşılaşma da Aytaç ve Ergün turnuva tarihine geçecek güzel gollere imza attılar. Özellikle Artvinliler takımından Ergün’ün röveşata golü ayakta alkışlandı.

Basın Turnuvası’na adını veren Görkem Çiler, trafik kazasında yaşamını yitirmeden önce, eğitiminin yanı sıra boş zamanlarını Görtan Otomotiv’de geçiriyordu. Çalışanlarla yakın arkadaşlığı olan Görkem’in vefatı, ailesi kadar Görtan Otomotiv çalışanlarını da derinden etkilemişti. Turnuva da ‘Görkem’in arkadaşları’ olarak mücadele eden, ekip daha önce şampiyon olarak da, Görkem’e kupa hediye etmişlerdi. Yıllardır aynı kadro ile mücadele eden Görtan Otomotiv, mücadelesi ve disiplini ile dikkat çekiyor. 29. Görkem Çiler Kurumsal Basın Turnuvası’na da aynı ciddiyet ve disiplinle başladılar.

**

Parlakoğlu Ailesi’ni mutlu eden galibiyet

29. Görkem Çiler Kurumsal Turnuvası’na renk katan ekiplerden birisi olan Fil Ajans, ilk maçında Şifa OSGB’yi 9-5 yenerken, Fil Ajans Sahibi Gülseren Parlakoğlu ve Kızı Beren, ilk maça damga vurdular. Karşılaşmayı, Parlakoğlu Ailesi eksiksiz izledi. Gülseren Parlakoğlu’nun, babası, annesi, teyzesi ve ablası da ilk maçta Fil Ajans’a destek verdi. Gülseren Parlakoğlu’nun ablası Elif, turnuvanın ilk maçını izlemek için İzmir’den geldi. İzmir’den seyirci çeken Basın Turnuvası da 30 yıllık tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Tribünler de sahada ki futbolcular kadar efor sarf eden Beren karşılama sonrası galibiyet sevincini annesine sarılarak yaşarken, Fil Ajans’ın şampiyon olacağını iddia etti. Fil Ajans takımına kaptanlık yapan Gebzespor Tribünlerinin lideri Sedat Tozar ise turnuva da şampiyonluk gibi bir amaçlarının olmadığını belirterek, turnuvaya renk katmak ve eğlenmek için bu özel organizasyon da yer aldıklarını ifade etti. GTO Başkanı Nail Çiler’in de izlediği karşılaşma da sahadan galip ayrılan Fil Ajans saha içinde ki performansı kadar tribünlerde ki renkli görüntüsü ve heyecanıyla da dikkat çekti. Fil Ajans’ın ikinci maçı önümüzdeki hafta Perşembe günü ve şimdiden bu maç, turnuva da ilgiyle izlenecek karşılaşmalar arasında yerini aldı.

**

Saltaş’ın ekibi de hedefi de aynı

Basın Turnuvası’nda en çok yer alan özel işletme olan Tuncer Saltaş’ın başkanlığını yaptığı Şifa OSGB ve Hayat Tıp Merkezi, 29. Görkem Çiler Kurumsal Basın Turnuvası’na mağlup başladı. 25 yıldır yer aldığı turnuva da hiçbir zaman skorlara takılmayan Tuncer Saltaş, bu yılda öncelikli olarak, oynanan mücadeleden keyif almayı amaçlıyor. Bu yıl da uzun süredir birlikte olduğu arkadaşlarla turnuva da mücadele eden Saltaş, “Bu turnuva artık bizim parçamız olmuş. Turnuva dönemi gelince, ekip kendiliğinden bir araya geliyor ve tunuva günü toplantıymış, işmiş hepsini unutup, maçımıza geliyoruz. Bölgemiz adına gerçekten kıymetli ve önemli bir organizasyon, bizim içinde böylesi organizasyonları desteklemek ve içinde yer almak başarıdan daha önemli. Başta bizim takımımız olmak üzere, tüm takımlara başarılar diliyorum. En önemlisi sakatlıkların olmaması, sakatlıkların olmadığı, keyifli ve zevkli bir turnuva diliyorum” dedi.

 

 

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...