Antibiyotik kullanımına dikkat!

  • Antibiyotik kullanımına dikkat!
  • Antibiyotik kullanımına dikkat!

Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 27-28 Kasım tarihleri arasında Gebze Sivil Toplum Merkezinde tam zamanlı düzenlenen “Antibiyotiklerin akılcı olarak kullanılması insanlık için hayati önem arz ediyor” isimli “Akılcı İlaç” eğitim programına Gebze’de Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan tüm Aile Hekimleri katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli Akademisyen Prof. Dr. Emin Sami ARISOY’un eğitimci olarak katıldığı programın konuşmasında “Antibiyotiklerin akılcı olarak kullanılması insanlık için hayati önem arz ediyor. Vücudumuzda gerekli olmayan durumlarda kullandığımız gereksiz antibiyotikler ile dost mikropları da kökünden kazıyoruz. Bu da bağışıklık sistemimize büyük zararlar vermektedir. Sizlerinde yardımıyla gerçekleştireceğimiz örnek çalışmalar ile akılcı antibiyotik projesine önemli katkılar sunacağımıza inanıyorum. Böylesine önemli bir konuda, gerçekleştirilen özverili çalışmalardan dolayı başta Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan KADIOĞLU olmak üzere Eczacılık Birim Sorumlusu Rabia YAĞMUR’a ve Basın İletişim Danışmanı Halil BEŞER’e teşekkürlerimi sunarım.”dedi.

Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan diğer açıklamada ise “Akılcı İlaç” konusunda yapılan çalışmaların periyodik aralıklarda devam edileceği bildirildi.

 

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...