14 bin kişiye eğitim

  • 14 bin kişiye eğitim
  • 14 bin kişiye eğitim
  • 14 bin kişiye eğitim

Darıca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 27 alanda açılan kurslarda 14 bin 543 kişiye eğitim verildi.

Darıca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2019-2020 eğitim yılı ikinci dönem değerlendirme toplantısı yapıldı.  Dudayev Parkı  Teras Kafe'de düzenlenen toplantıda bilgilendirmede bulunan Darıca  Halk Eğitim Merezi Müdürü Süleyman Özdağ 2019-2020 eğitim yılında  27 alanda açılan kurslarda 5044 erkek, 9499 kadın olmak üzere toplam 14 bin 543 kişiye eğitim verildiğini söyledi.

Özdağ, yiyecek içecek hizmetlerine 230, hijyen eğitimine 510, Güzellik ve Saç Bakım Merkezine 50, Kuyumculuk Teknolojisine 50, Çocuk gelişimi ve eğitimine 100, Giyim ve Üetim Teknolojisine 1050, Seramik ve Cam Teknolojisine 130, Muhasebe ve Finansman Kursuna 240, Bilişim Teknolojileri Kurusuna 280, EKPSS Kurslarına 12, Sanat ve Tasarım Kurslarına 160 kursiyerin eğitim aldığını bilgilerini aktardı. İstihdama yönelik kursların ilk sırada geldiğinin altını çizen Darıca  Halk Eğitim Merezi Müdürü Süleyman Özdağ, " Bu kurslardan herhangi birine katılan kursiyer almış oldukları sertifikalarla iş bulabilmektedir." dedi. Yabancı uyruklu özellikle Suriyeliler içinde Türkçe Eğitim Kursu açıldığını belirten Özdağ, "Kurum içive kurum dışında 13 kurs açılmış, erkeklerden 95, kadınlardan 80 kişi katılım göstermiştir. Toplam kursiyer sayısı 175'dir.
 
GEÇEN YILA GÖRE ARTIŞ OLDU

İlçemiz sürekli göç alan bir yer olduğu için  okur yazarlık kurslarında her dnem talep artmaktadır. Yetişkinlere yönelik 28 tane okuma yazma kursu açılmış 45 erkek 315 kadın kursiyerimiz katılım sağlamıştır. Geçen yıllara ek olarak kazaziye, tel-kari, mandırel ile cam boncuk yapımı kaligrafi, rölyef, polimer ile takı ve ev aksesuarları yapımı, dökümcü sırlamacı, keçe yapımı, sedef kakma takı kursu, amigurumi gibi birçok kursumuz açılmıştır. Kurs sayılarında bir önceki döneme göre yüzde 5 artış görülmüştür. Bu kurslara ilişkin seminerler düzenlenmiştir. Spor alanında Gençler Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye 3.cülüğü kazanmıştır. Ayrıca il genelinde düzenlenen Turizm Çalıştayında Kaymakam Ömer Karaman, şahsım ve usta öğreticilerimizden uzm. Ayşe Giray katılım gçöstermiştir. "dedi.

YENİ HİZMET BİNASI

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’da toplantıda yaptığı konuşmada başarılı çalışmalara imza atan Halk eğitim merkezinin ilçeye yakışan yeni bir binaya kavuşması için çalışma başlattıklarını bu projenin yakın zamanda hayata geçirileceğinin altını çizerek başarılı çalışmalarından dolayı halk eğitim merkezi çalışanlarını tebrik etti.

Darıca Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Şentürk ise halk eğitim merkezi ile işbirliği yaptıklarını bu işbirliğinin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

 

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...