GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2024 20:24

112 çalışanı hakkında şikayet

Gebze’deki özel sağlık kuruluşları, bir 112 sağlık çalışanı yüzünden hastalar ile acil servis çalışanlarının karşı karşıya kaldığını belirterek, söz konusu kişi hakkında şikayette bulunuldu.

112 çalışanı hakkında şikayet

Çayırova 3 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmet İstasyonu'nda görevli bir 112 sağlık çalışanının acil servise getirdiği hastaları yeşil alan yerine kırmızı alana yönlendirerek, hastalar ile acil servis çalışanlarını karşı karşıya getirdiği ileri sürüldü.

Bu nedenle de acil servis çalışanlarının, kendisini sık sık şikayet ettiği kaydedildi.
Gebze'deki özel hastaneler başta olmak üzere sağlık kuruluşları, Çayırova 3 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmet İstasyonu'nda görevli bir personel ile büyük sıkıntılar yaşıyor.

Son olarak Gebze’de özel bir hastanede yaşadığı bir tartışma ile gündeme gelen bu 112 çalışanının, ilk tartışması olmadığı öğrenildi.

Bölgedeki hastane acil servis çalışanlarının, acil servise getirdiği hastaları yanlış yönlendirdiğini tespit ettikleri için hakkında şikayette bulunduğu öğrenildi.
 

HEP AYNI YÖNTEMİ UYGULUYOR


Edinilen bilgilere göre, Çayırova 3 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmet İstasyonu'nda görevli çalışanın, daha çok, sosyal güvencesi olmayan ve yeşil alanda tedavi görmesi gereken hastaları, Gebze'deki özel hastanelere götürdüğü, "Kırmızı alan hastasısınız. Para ödemenize gerek yok" diye telkinde bulunduğu ve yanlış yönlendirdiği öğrenildi.

Ancak hastanede yeşil alan teşhisi konulduğu için hastalardan yasa gereği "ödeme" çıkması üzerine bu şahsın devreye girerek acil servis çalışanları ile tartıştığı ve o anları kameraya aldığı belirlendi.
 

TÜM ACİL ÇALIŞANLARI ŞİKAYETÇİ


Bu görüntüleri sosyal medyada paylaşarak adeta hasta ile hastane çalışanlarını karşı karşıya getiren bu kadın paramedik hakkında bölgedeki tüm özel hastane acil servis personelinin şikayetçi olduğu öğrenildi. Hatta hastane personelinin birkaç kez bu kişi hakkında şikayette bulunduğu ifade edildi. Acil servis personelinin, kendilerini hem hastalar hem de İl Sağlık Müdürlüğü ile karşı karşıya getirilmesinden rahatsız olduğu, bunu da yetkili makamlara ilettikleri öğrenildi.

Tüm bu şikayetlere rağmen İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu kişi hakkında herhangi bir işlem yapıp yapmadığı ise merak konusu.

AdminAdmin