Propagandanın böylesi!

  • 2014-02-12 11:52:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Propagandanın böylesi!

CHP son yılların en huzurlu seçimine tüzüğünü uygulamanın verdiği keyifle çok iddialı giriyor. Kutu meyve suyuyla propagandasını pekiştiren Turgay Kılıç sandıktan beşinci çıkarak kotaya rağmen Meclis’in yolunu açtı.

TÜZÜĞE UYUNCA…

Cumhuriyet Halk Partisi yerel seçimlerde belediye başkan adayının ardından belediye meclis üyeliği için de ön seçime başvurmasının mükafatını 20 yıl aradan sonra kaybettiği belediyeleri yeniden geri almak ile pekiştirecek gibi. Bilindiği üzere bölgemizde Dilovası için belediye başkanlığında olduğu gibi belediye meclis üyeliği için de atama kararı alınmış, Çayırova’da ön seçim fikrinden ise meclis üyelerinin çoğunluğunun altına imza attığı kararla cayılmıştı. Gerek Gebze ve gerekse Darıca’da yapılan ön seçim anahtar liste tartışmaları ile biraz gölgelense de bütün itibariyle bakıldığında ön seçim kadınların, gençlerin ve cin fikirlerin önünü açtı.

KIVRAK ZEKA ÜRÜNÜ

Bir CHP kronik vakası olan gruplaşma, anahtar listeler nezdinde de yaşandı ama sandıktan çıkan sıralama iktidara geldiğinde nitelikli bir meclis kadrosu arzu eden belediye başkan adaylarına derin soluk aldırdı. CHP belediye meclis üyeliği için atamayı tercih etseydi sandıktan belki, “kin” çıkacaktı. Ama ön seçime gidince CHP Darıca Gençlik Kolları eski Başkanı Turgay Kılıç şahsında cin çıktı. Ön seçime kadar olan süreçte hayli etkili bir tanıtım propagandası uygulayan Kılıç günün asıl sürprizlerinden birini seçim gününe sakladı. Kongreye katılan üyelere ve diğer konuklara üzerinde kendisini tanıtan etiketin yer aldığı kutu meyve suyu ikram etti.  Kılıç çok basit gibi gözüken ama kıvrak zekasını teşhir eden çalışmasını şöyle özetledi:

REKLAMCI DEĞİL, MUHASEBECİ

“Ben reklamcı değil muhasebeciyim ama siyaset üzerine de biraz deneyim sahibiyim. Etkili propagandanın oldukça basit gözüken ama dikkatleri üzerinizde toplayan yöntemleri var. Onlardan biri de bu. İlham kaynağım ise emperyalist bir marka olarak görsem de CocaCola’nın son ve hayli etkili çalışması benim de dikkatimi çekti. Meyve suyu kutusu üzerinde kolaylıkla uygulayabileceğimi tespit ettim. Etiketlerin basılmasının ardından kutu üzerine yapıştırılması biraz zahmetli olsa da değdi. Ancak tek kaygım meyve suyunun üretici firmasının kutunun üstüne yapıştırdığım etiketle kendi markasının önünü kestiğim zannıyla davacı olmasıdır. Sonuç itibariyle hayli düşük bir bütçeyle etkili bir şekilde parti üyelerimiz şahsında seçmende iz bırakmış olmaktan mutluyum.”