Kent Meydanı'ndaki dükkanları yıkacağız

  • 2014-02-11 02:47:50 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kent Meydanı'ndaki dükkanları yıkacağız

Dernek ziyaretlerine Şebinkarahisarlılar Derneği ile devam eden Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Nurettin Çelik, “Hayali olmayanın yapacağı iş olmaz” dedi. Kendilerinin Gebze denildiği zaman çok hayalleri olduğunu ifade eden Başkan Adayı Çelik, “Bizim hayallerimiz yeni bir kent imar etmekten geçiyor. Biz halkımıza yeni bir kent yeni bir yaşam vaat ediyoruz. Bunun ilk adımını da halkımız 30 Mart günü atacak yeni bir kentin imarını biz halktan aldığımız güçle yapacağız ve halk kazanacak” dedi.

Saadet Partisi Gebze Teşkilatı 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere çok sıkı hazırlanıyor. Sürekli sahada olan Gebze Belediye Başkan Adayı Nurettin Çelik, Gebze için yapacak o kadar çok işimiz var ki 30 Mart’a kadar 1 kişiye daha fazla nasıl ulaşırız bunun mücadelesini verdiklerini söyledi.

 

Gebze’nin her yönden geri kaldığını ifade ederek sözlerine başlayan Belediye Başkan Adayı Çelik, “Ben size yol yapacağım, park yapacağım dersem sizlerin gelecek beş yılını çalacağım derim. Bunun anlamı budur. Bunlar belediyelerin asli görevleridir. Bu hizmetlerle övünülmez. Bu hizmetlerle reklam yapılmaz. Bu hizmetlerin vaatleri olmaz. Sen belediye olarak zaten bunları yapmak zorundasın. Biz yeni bir kent imar etmekten bahsediyoruz. Biz yeni bir Gebze planlıyoruz. Şuan uygulanan politikalar sayesinde Gebze İzmit’in 10 yıl gerisinden gelmektedir. Biz öyle bir çalışma planlıyoruz ki 5 yıl sonra Kocaeli Gebze’nin neresinde diyoruz. Bu çok ciddi bir söylemdir. Bu söylemi hayali, ufku olmayan söyleyemez. Biz Gebze’nin bunu hak ettiğini ve bunu yapabilecek potansiyele sahip olduğunu biliyoruz. Bunu kim yapabilir siyasi ikballerini halkın önünde tutanlar yapamaz. Biz siyasi bir ikbal peşinde değiliz” dedi.

 

“DÜKKANLARI YIKACAĞIZ”

 

Şehrin kalbinin kent meydanlarında attığını ifade eden Başkan Adayı Çelik, “Bunlar bu çalışmayı da beceremediler. Ellerinde hazır olan projeyi maliyetleri ön görerek makasladılar makasladılar yarım yamalak bir hale getirdiler. Ve sonuçta Gebze’nin meydanında kullanılamayan bir hale getirdiler. İktidarın ilçe eski başkanı rengi uygun olmadı dedi. Bölge eski vekilimiz Başbakan bu ucube yapıyı görse yıktırtırdı dedi. 12 tane dükkan yaptılar. Bu dükkanların hala bir çoğu boş. Alanlar da Belediye ile mahkemelik. Yani sonuçta ecdadımızın 500 yıl önce gelip buraya yaptığı eşsiz eser Çoban Mustafa Paşa Camii ve Külliyesini gölgede bırakan bir teneke yığınını diktiler. Diyoruz ki madem dükkanları satarak bu yapıyı yaptınız Belediye bütçesinden ciddi bir kaynak aktarmadınız neden tamamını yapmadınız. Mevcut projenin orjinalinde alttan giden yollar vardı. O yollar iptal oldu ve Gebze’de olmayan trafik sorunu sorun olmakla kalmadı problem halini aldı. Şimdi biz gelince ilk iş olarak buradaki dükkanları bedellerini mülk sahiplerine ödeyerek yıkacağız. Yerine tarihi dokunun siluetini bozmadan 3 tane Gebze Konağı yapacağız. Bu konakların 3’ü de halkımıza hizmet edecek. Bir tanesini Gebze’de ki dernek ve STK’lara vereceğiz. Her dernek yılda 2 yada 3 defa 3 – 4 gün ücretsiz bir şekilde kullanacak ve kendi kültürlerini el becerilerini burada sergileyecek. Bir diğer konağımızı Polisimize, Hastanelere, Baromuza yani Kamu Kurum ve Kuruluşlarının hizmetine sunacağız. Halka yönelik çalışmalarını buradan sağlayacaklar. Diğer konağımız ise işletmesi Belediyenin kontrolünde olacak şekilde Gebze’ye bir misafiri gelen vatandaşımızın, dede torun çarşıya indiğinde, halkımızın çarşıda işlerini hallettikten sonra rahat bir nefes alabileceğiz kahvesini 1 liradan çayını 50 kuruştan içebileceğiniz tarihi atmosferi ve dokusuyla hoş vakit geçirebileceğiniz bir yer.” dedi.