Bu genç kadın, CHP tarihine geçti

  • 2014-02-09 09:49:11 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bu genç kadın, CHP tarihine geçti

CHP Gebze Belediye Meclis Üyesi adayı Dilek Tan, önceki gün Gebze belediye meclis üyeliği için yapılan önseçimde büyük bir başarı göstererek listeden birinci çıktı ve CHP Gebze tarihine geçti. Daha önce Gebze CHP’de hiçbir kadın meclis üyesi aday adayı bu başarıyı gösteremedi.

Önseçimde 1650 kişiden 998’inin teveccühünü kazanan Dilek Tan, 46 meclis üyesi aday adayı arasında en yüksek oyu alarak birinci çıkan isim oldu.

Siyasete uzun yıllar önce gençlik kollarında başlayan Dilek Tan, hem çalışkanlığı hem de yardımsever özelliğiyle dikkat çekiyor. Partili partisiz her kesimden destek gören ve herkesin sevgisini kazanan Dilek Tan’ın listeden birinci sırada çıkması siyasi kulislerde en çok konuşulan konuların başında geliyor. İki gündür herkesimden tebrik ve hayırlı olsun temennileri alan Dilek Tan, kendisinin birinci sırada çıkmasının değil önemli olanın partisinin seçimi kazanması olduğunu belirtiyor.

Dilek Tan’ın önseçim sıralamasında birinci sırada çıkması ve bugüne kadar ilk kez genç bir kadın meclis üyesi aday adayının bu başarıyı göstermesi hem gençler hem de kadınlar arasında da büyük bir sevinç yaratmış durumda.