Gebze Yeni Adalet Sarayı sözleşmesi imzalanıyor

  • 2014-02-06 10:29:38 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze Yeni Adalet Sarayı sözleşmesi imzalanıyor

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Gebze Adalet Sarayı’nın bütün işlemlerinin tamamlandığını bildirdi. Konu hakkında yazılı basın açıklamasında bulunan Milletvekili Okur, Gebze’ye yapılacak olan yeni adliye binasının ihalesinin 18 Kasım 2013 tarihinde yapıldığını ve sürecin tamamlandığını ifade ederek ihaleyi alan firma ile Adalet Bakanlığı arasında önümüzdeki hafta sözleşme imzalanacağını ve yer teslimi yapılarak Adalet Sarayı inşaatına başlanacağını ifade etti.

Mevcut Adliye binasının ilçe ihtiyaçlarını yeterince karşılamadığını ifade eden Mehmet Ali Okur; “Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası`na hizmet edecek olan Gebze Adalet Sarayı; modern, işlevsel ve rahat bir fiziki mekana kavuşacak. Böylece hem vatandaşlarımız hem de yargı mensuplarımız rahat edecek” dedi.

 

20008 m² arazi üzerine yapılacak olan Adalet Hizmet binası; 77 adet mahkeme, 22 adet Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu, 20 adet Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu, 93 Hakim Odası, 60 Savcı Odası, 78 Mahkeme Kalemi, 17 Savcılık Kalemi, 4 Avukat Bekleme Odası, 1.300 m² Konferans – Duruşma Salonundan oluşacak olan Adalet Sarayı toplam 69.899 m² inşaat alanına sahip.