AKP’li Höbek’ten AKP yazısı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
AKP’li Höbek’ten AKP yazısı

Ak Parti İl ve İlçe yöneticiliği yapan Merkez Hastanesi ortaklarından Dr. Hakan Höbek belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından gelişen olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Höbek açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Kocaelimiz deki adaylar belirlendikten sonra ki protestolar neyi anlatıyor. Yarın aynı durum meclis üyesi adaylarında da olur mu?
Gazeteci Oktay Yaşar kardeşim bir protesto resmi koymuş. Resme bakarak diyorum ki!...
Oktay cım bunlar mı akpartili allahaşkına, beğenenlere bir bak kaç tane akpartili var, samimi Ak partili olanların da çok azınlıkta olduğunu görüyorum. hoş şu belediye meclis üyesi aday adaylarına bakıyorum da akpartili kaç tane var çözemedim. Bir 2002 ak partinin kuruluşunu düşünüyorum, bir de bugüne bakıyorum gün ciddi akparti karşısında duranlar bugün koyu akpartili olmuşlar.Tabii ki parti büyümeli geniş kitlelere hitap etmeli buna kimse itiraz edemez.Ama biz o dönem de halka akpartiyi anlatırken, teşkilata giren arkadaşlara da teşkilat içi eğitim verip vizyonumuzu anlatırdık.Başbakanımızın mektuplarını iletirdik.İnanmış il, ilçe, belde, köy ve mahalle teşkilatlarımız vardı.Bu partinin kuruluş tarihi 2002 de yola çıktığımız aklımda ki bazı arkadaşları sayacak olursam; Metin Gökçe, Metin Beşiroğlu, Eyüp Ayar, Adnan Köşker, Mehmet Ali Okur, Ekrem Özenir, Halim Turgut, Nedim Avcı, Şükrü Karabacak, Ali Toltar, Ali Çetin, Halit Yaşar şu anda aklıma gelenler(unuttuklarım kusuruma bakmasın).Peki bunlar şimdi nerede? Yine buradalar.Yani maya sağlam tutmuş.
Gelişen süreçte partimize çok değerli arkadaşlarımız katıldılar ve güç kattılar, birde resimdeki gibi protestocular da katılmış gibi göründüler.Bazı kişiler için iktidar ın yanında olmak herşeyin üstündedir, parti veya ideal bir şey ifade etmez.İşte hata bura da başlıyor, bu kişiler ayıklanamaz tabiiki, kişilerin yüreklerini okuyamazsın.Burada resme böyle bakmalı ve akpartinin ayrışması veya kan kaybına uğraması gibi algılamamalıyız.
Bakınız aynı süreç cemaat te de mevcut.Cemaat sempatizanı çok dürüst, gerçekten inanmış arkadaşlarımız var.Ama güç uğruna orada bulunan kişiler de ne yazık ki az değil.
Burada kurum veya yapılar değil, samimiyet, inanç ama yürekten samimi inanç önemlidir.
Şimdi gerçekten davaya inanmış, artık içinde bulunduğumuz sürecin birparti yada aday meselesinden çok daha önemli olduğunu bilen birey ve toplulukların ortaya çıkma zamanıdır.
Önümüzdeki yerel seçim ve sonrasında ülkemizin geleceğini belirleyecek cumhurbaşkanlığı seçimi ÇOK ÖNEM TAŞIMAKTADIR.
Inanın bu memleket her zaman bir RECEP TAYYIP ERDOĞAN çıkaramaz.
Zaman birlik zamanıdır.
DR.HAKAN HÖBEK