Nurettin Çelik, köylülere projelerini anlattı

  • 2014-01-27 08:36:06 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Nurettin Çelik, köylülere projelerini anlattı

Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Nurettin Çelik Kargalı köyünde gerçekleşen miting havasında ki köy çalışmasında “Gebze’nin neden ve nasıl hizmet alamadığını” açıkladı.

Gebze Belediyesinin hizmet etmek için değil siyasi ikballer uğruna geçmiş on yılının heba edildiğinin altını çizen Başkan Adayı Çelik, “Kargalı köyü sakinlerine değişen büyükşehir yasası ile artık köy mücavir alanlarının olmadığı ve köylerinde mahalle hüviyetine kavuştuğu için 30 Mart sonrası oluşacaklar hakkında bilgi vererek gelin bu beş yılınızı başkaları değil siz yönetin” dedi.

Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Nurettin Çelik’i Kargalı köyü ziyaretinde Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Ergin Öztürk, Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Günler, İlçe ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti. Kargalı Köyü Muhtarı Basri Güneş tarafından karşılanan Başkan Adayı Çelik’i köy sakinleri “Başkan Çelik” sloganları ile karşıladı.

 

“BİR KARIŞ TOPRAĞINIZI SATMAYIN”

 

Kargalı köyüne konvoy eşliğinde giden Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Nurettin Çelik, Molla Fenari, Denizli, Yağcılar köylerinden geçerken köy kahvelerinde oturan vatandaşları ziyaret ederek hepsiyle tek tek tokalaşarak hal ve hatırlarını sorup bir sorunları olup olmadığını öğrendi. Kargalı köyüne geldiğinde köylülerin sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan Adayı Çelik’e “Başkan Çelik” sloganları ile destek veren köylüler dakikalarca slogan atarak destek oldular.

Kargalı köyü sakinlerine hitap eden Başkan Adayı Çelik, “Elhamdülillah nereye gitsek nereyi ziyaret etsek salonlar taşıyor, meydanlar doluyor. İşte onun bir örneğide sizlerin desteği ile Kargalı köyünde yaşıyoruz. Biz Gebze’nin hakkını Gebze’ye vermek için yola çıktık. Görüyorum ki bu yolda halkımızda bizim yanımızda. Herkes artık Gebze’nin kazanmasından yana. Gebze’nin hak ettiği değere kavuşması için ellerinden gelenini fazlasını yapmaya hazır görüyorum. Herkes Gebze için yani kendisi için neler yapabilirim bunu düşünüyor. Köy diye bir şey kalmıyor. Köy mücavir alanları değişiyor. Yeni imar çalışmaları yapılacak. Bunlardan kaçınızın haberi var. Belki bir yada iki. Ama bu işlemler olurken çoğunuzun haberi bile olmayacak. İşi bilenler gelecek daha değişim olmadan tarlanıza, arsanıza, bağınıza, bahçenize talip olacak. Şuan ki değerinin üzerinde para verip sizlerden almak isteyecek. Sizde işin iç yüzünü bilmediğiniz için kar ettim diye satacaksınız belki. Bu dönemde sakın bir karış toprağınızı satmayın. Gelin yetkiyi bize verin bu çalışmaları sizlerle birlikte beraber yapalım. Kimse mağdur olmasın. Biz Pembegüllü zamanında bu çalışmaların örneklerini Gebze merkez mahallelerde yaptık ve kimse mağdur olmadı. Hala bizlere dua ederler Allah Razı olsun derler. Bu seçimde kendinize oy verin hizmete oy verin.” dedi.

 

“HİZMET İÇİN OYLAR SAADET’E”

 

Kendisinin de Duraklı köyünden olduğunu söyleyerek sizlerin durumlarını ve sıkıntılarını en az sizler kadar iyi biliyorum diyen Başkan Adayı Çelik, “Çünkü bende sizler gibi bu kentte yaşıyorum. Siz hangi sıkıntıları çekiyorsanız bende aynı sıkıntıları çekiyorum. Kendi köyümüzde kendi arazimize ev yapamıyoruz. Durumumuz bu kadar acıdır. Bunların hepsinin sorunlarını çözeceğiz. Köylerimiz için özel çalışmalarımız var. Tip projeler geliştiriyoruz. Bunlardan kim hangi projeyi beğenirse onu rahatlıkla yapabilecek. Aynı sorun Merkez mahallelerimiz içinde geçerli oraları içinde özel çalışmalarımız ve projelerimiz var. Onları da çok yakında açıklayacağız. Kent Meydanı, Gebze giriş ve çıkışları içinde özel çalışmalarımız hazırlanıyor. Biz dersimize iyi çalışıyoruz. Gebze’nin artık kaybetme gibi bir lüksü yok. Şuan İzmit’in 10 yıl gerisinde olan bir Gebze var önümüzde. Gebze’nin birçok mahallesi de Gebze’nin 10 yıl gerisinde. Hizmetten yoksun bir Gebze var. Artık Gebze’ye değerini vermek vakti gelmiştir. Gebze verdiğini karşılığını büyükşehir’den almalıdır. Bunu da ancak Milli Görüşçü belediye yapabilir. Biz size hizmet etmek için yola çıktık. Eğer sizde kendinize hizmet edilmesini istiyorsanız bu seçimde Saadet Partisine oy vermelisiniz.” dedi.