Darıca’da Turizm ve Ticaret bizimle canlanacak

  • 2014-01-24 06:55:15 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca’da Turizm ve Ticaret bizimle canlanacak

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı inşaat Mühendisi Cengiz Hamşioğlu, dur durak bilmiyor. Hamşioğlu,   Darıca CHP ilçe Başkanı Selman Kösali,  Yönetim kurulu üyeleri ve SKM üyeleri ile birlikte Tokat, Turhal,  Çayıraltı Derneğini ziyaret etti.

 

CHP heyeti  Dernek başkanı Veyzi Kaya ve Yönetim kurulu üyeleri tarafından samimi bir şekilde karşılandı.Dernek ziyaretinde konuşan CHP İlçe başkanı Selman Kösali, Darıca’nın hala büyük bir köy olduğu, gerek hükümet gerek Büyükşehir gerekse karabacak yönetiminin Darıca’yı mağdur ettiğini, başta imar, ulaşım, altyapı olmak üzere çok sayıda sorunla baş başa bıraktıklarını söyledi. Kösali, “10 yıldır, işlevsiz ve çaresizlikten insanların kabullenmek zorunda olduğu kötü bir sahil düzenlemesi, ucube bir kültür merkezi, çalışmayan  rüzgar türibüni, hiçbir estetik yanı olmayan bir giriş kapısı dışında gösterilecek proje yok. 10 yılda yapamadıklarını 5 yılda mı yapacaklar. Zaten plan, proje, bir hedef yok. Yazık bu Darıca’ya ve burada yaşayan biz insanlara”dedi.

 

MAHALLELER SORUN YUMAĞI

 

CHP Darıca belediye başkan Adayı Cengiz Hamşioğlu da, artık Darıca’nın bir değişime uğraması gerektiğini, denizini iyi değerlendirecek, mahallelerin kaderi haline getirilmiş ve kronikleşmiş sorunlarını çözecek, turizm ve ticareti geliştirecek, sosyal yaşamı canlandıracak bir şeffaf yönetime ihtiyaç olduğunu anlattı. Hamşioğlu, kendilerinin bunun için yönetime talip olduklarını söyledi.

 

 DERNEKLER YÖNETİME KATILACAK

 

Demokratik kitle örgütlerini, dernekleri sadece etkinlikler yapılacağı yada seçim zamanlarında hatırlamayacaklarını,  bizzat yönetime katılmalarını sağlayacak mekanizmaları kuracaklarını da dile getiren Hamşioğlu, dernek üyelerinden destek istedi.