CHP'de Darıcalı kadınlar seçim startı verdi

  • 2014-01-19 11:32:13 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'de Darıcalı kadınlar seçim startı verdi

CHP Darıca İlçe Başkanlığı Kadın Kolları, düzenlediği kahvaltı etkinliğiyle seçim startını verdiler. 400 kişilik salona yaklaşık 1.000 kadının katılımı, hem CHP’li yöneticileri hem de belediye başkan adayı Cengiz Hamşioğlu’nun moralini yükseltti.

Etkinliğe CHP Kocaeli milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, CHP’nin Kocaeli büyükşehir adayı Tahsin Tarhan, Darıca adayı Cengiz Hamşioğlu, il Kadın Kolları yöneticisi Semra Başlan, ilçe başkanı Salman Kösali, meclis üyesi adayları ve yöneticiler katıldı.

 

Kaplan:”Kadınlar değiştirecek”

 

Etkinlikte konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, “Türkiye’de 2 milyon 500 bin kadın okuma-yazma bilmiyor. Avrupa’da her 100 kadından 67’si çalışırken Türkiye’de ne yazık ki sadece 28’i çalışabiliyor. Çalışanların yüzde 70’i de sosyal güvenlik kurumuna kayıtlı değil. Kadınlar şiddet görüyor, eve hapsediliyor. Bu yapıyı değiştirecek olan kadınlardır” diye konuştu.

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli de, kadınların olmadığı bir yerde değişimin ve gelişmenin yaşanmayacağına dikkat çekerek, tüm kadınları CHP’ye destek vermeye ve bu kötü gidişata dur demeye çağırdı.

CHP Darıca Kadın kolları Başkanı Emine Nilgün Kara, ülkenin geleceği için kadınlara büyük görevler düştüğünü belirterek, “Önümüzdeki yerel seçimlerin çalışmasını başlatıyoruz, farklılıklarımızı bir kenara bırakarak hep birlikte çalışmalıyız. Cumhuriyet değerlerini savunmak ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmak için elimizden geleni yapmalıyız” diye konuştu.

CHP Darıca belediye başkan adayı Cengiz Hamşioğlu, kadınlardan destek isteyerek, “Siz bana destek verin ben de belediye başkanı olduğumda tüm Darıcalıların yanında olacağıma söz veriyorum” diye konuştu. Eşi ile birlikte salondaki tüm masaları gezerek kadınlara hoş geldin diyen Hamşioğlu, kadınların büyük ilgi ve sevgisiyle karşılandı.

CHP ilçe başkanı Selman Kösali de yerel belediyeyi eleştirerek, “Daha önce bu belediye başkanı için ‘Darıca’ya çivi çakmadınız’ demiştim bu sözümü eleştirmiş. Şimdi diyorum ki, siz bu şehre kazık çaktınız. 20 yılda bu şehri yaşanmaz hale getirdiniz” diye konuştu.

Etkinliğe katılan 1.000’e yakın kadın sık sık ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ ve ‘Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk’ sloganları attılar. Toplantı sonrasında ise bu coşkulu etkinliğe imza atan Kadın kolları yöneticileri Emine Nilgün Kara, Serap Aydın, Yıldız Atik Aramaz, Rahime Memiş, Hülya Kaya ve Seher Erdem hep birlikte fotoğraf çektirdiler.