Haydi bayanlar Zumba’ya

  • 2014-01-15 11:31:49 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Haydi bayanlar Zumba’ya

 

Gebze'de Gençlik Hizmetleri Spor İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan "Koşabiliyorken Koş" projesi kapsamında yapılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. “Çocuklar Okula Anneler Spora” sloganıyla çalışmalarını sürdüren ekipte uzman akademisyenler yer alırken, çalışmalarda bayanlara ve erkeklere ayrı egzersiz programı uygulanıyor. Şimdiye kadar yürüyüş, koşu, pilates, aerobik ve jimnastik çalışmaları yapılırken geçtiğimiz günlerde zumba dansı ve halk oyunları’nın eklenmesiyle egzersiz çeşitliliği artırılmış oldu.

 

ZUMBA GEBZE'DE

 

Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen antrenörler haftanın belli günlerinde Gebze spor salonunda çalışmakta olan bayanlara son zamanların gözde fitness programı "zumba" ile sağlıklı zayıflama eğitimine başladılar. Geçtiğimiz günlerde başlayan çalışmalara çok sayıda ev hanımı katılırken, Sinem Bayrak eşliğinde yaptırılan fitness ve dans hareketlerinden oluşan zumba büyük ilgi çekiyor.

 

FOLKLOR İÇİN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPILDI

 

Proje kapsamında vatandaşlar Alaettin Kurt Stadı ve Spor Salonunda çeşitli aktivitelere katılmaya teşvik edilirken, katılımcıların öncelikle sağlıklı bir yaşama adım atmaları amaçlanıyor. Gebze Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Özcan Çapuk tarafından görevlendirilen folklor eğitmeni Nurdan Sert eşliğinde halkoyunları çalışmalarına başlanırken, eğitimlere katılan ev hanımları sağlıklı yaşam egzersizlerinin yanı sıra yöresel oyunları öğrenerek Anadolu'nun farklı folklor kültürlerini tanıma fırsatı buluyorlar.

 

ERKEKLER UNUTULMADI

 

Projede erkekler de unutulmazken salı, perşembe, cumartesi ve pazar sabah saatlerinde Alaettin Kurt stadında koşu, yürüme ve egzersiz konularında destek vermek üzere uzman eğitimci görevlendirildi. Antrenör Emine Raşitoğlu sabah saatlerinden itibaren vatandaşlara bilinçli spor yapmalarına yardımcı olarak toplu egzersiz hareketleri yaptırırken aynı zamanda egzersiz danışmanlığı hizmeti veriyor.

 

PROJENİN BAŞARISI  İÇİN HASSASİYET GÖSTERİLİYOR

 

Sportif etkinliklerin yanı sıra sosyal etkinliklere de yer verilen çalışmalarda katılımcılara seminer, sinema, eğlence, tarihi ve turistik geziler gibi organizasyonlar yapılıyor. Genel Koordinatörlüğünü Gülsu Çelik'in yaptığı projenin Gebze bölümünde Sinem Bayrak ve Emine Raşitoğlu’dan oluşan ekip görev alırken, İl Müdürü Muzaffer Çintimar ve İlçe Müdürü Mücahit Sak projenin başarısı için hassasiyet gösteriyor. Şimdiye kadar 350 kişiye ulaşan koşabiliyorken koş çalışmalarında yeni dönemle birlikte sayının daha da artması bekleniyor.