ŞAMPİYON PORTEKİZ’E HAZIRLANIYOR

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
ŞAMPİYON PORTEKİZ’E HAZIRLANIYOR

 

Türkiye Kros Ligi Genç Erkeklerde 2013 sezonunu şampiyon bitiren Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü başarılarına kaldığı yerden devam ediyor. 12 Ocak Pazar günü Konya'da yapılan Turkcell Türkiye Kros Ligi 1. Kademe Yarışlarında genç erkeklerde ferdi sıralamada Darıca'dan 1. Enis Korkmaz olurken, yine Darıca'dan Ramazan Karagöz 2. oldu. Takım tasnifinde de Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü, en yakın rakibi Fenerbahçe'ye 18 puan fark atarak 1. oldu. Fenerbahçe 2. olurken , 3. ise Kocaeli Büyükşehir Kağıt Spor oldu

 

SIRADA PORTEKİZ VAR

 

26 Ocak ta Batman'da yapılacak olan 2. kademe yarışlarının ardından 2 Şubat ta Portekiz'de yapılacak olan Avrupa Kulüpler arası Kros Şampiyonası'na gidecek olan Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü bu başarıyla rakiplerine ne kadar iddialı olduğunu gösterdi.

 

 Sergilenen başarıdan sonra Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, gençlerimizi spora teşvik edip, Ailelerine yakışır, toplumumuza yakışır  bireyler olmaları adına yaptığımız çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor dedi.Başkan Karabacak ; " Bir yanda bilgi evleri ile 12 bine yakın çocuğumuzun eğitimlerine güvenli ortamda ücretsiz destek sağlarken diğer yanda DASYIS projemiz sayesinde binlerce öğrencimizle bire bir ilgilenip spora teşvik ediyoruz. Geleceğin şampiyonlarını hazırlıyoruz. Çocuklarımız emin ellerde kendi güzel geleceklerine koşuyorlar.”diyerek spora yapılan yatırımların meyvelerini almaya başladıklarını ifade etti.

 

Başkan Karabacak,Darıca ailesi olarak, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu Başkanımızın da değerli katkılarıyla ve  Kaymakamlığımız, Emniyet Müdürlüğümüz,  Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüz, Milli Eğitim  Müdürlüğümüz çeşitli STK ve tüm kurumlarımızla birlikte ilçemizin ve Ülkemizin geleceğine katkı sağlayan bu çalışmaları sürdürmeye devam ediyoruz. Çocuklarımızın başarılarının hayırlara vesile olmasını diliyorum." diyerek Darıca’da bütün kurum ve kuruluşlarla birlikte güzel bir birliktelik sergilendiğine vurgu yaptı.