Rakibimiz CHP değil, AKP'dir

  • 2014-01-13 02:25:17 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Rakibimiz CHP değil, AKP'dir

MHP Darıca belediye başkan adayı Arif Gülen, 305 gündür yoğun tempoda çalıştıklarını ve yapılan anketlerde AKP’ye iyice yaklaştıklarını belirterek, “Bizim rakibimiz CHP değil, AKP’dir. Yapılan son anketlerde oy sayımızı 7 bin 500’lerden 22 bin seviyesine çıkardık. CHP ise yaklaşık 16 bin seviyelerinde. AKP’nin oyu şu anda 29 bin gözüküyor ancak Darıca’da 40 bin kararsız seçmen var, biz ise kalan 78 günde daha çok çalışarak seçimi kazanacağız” diye konuştu. Dün bir basın toplantısıyla, seçimi kazandıkları takdirde yapacakları 75 projeyi açıklayan Arif Gülen, özellikle Bayramoğlu Ada ve Ata Tepe ve Siyaset Müzesi projelerinin tüm Türkiye için çok önemli olduğunu kaydetti.

Bayramoğlu’nda düşündükleri Ada projesiyle, o bölgeyi Türkiye’nin eğlence ve tatil merkezi haline getireceklerini söyleyen Gülen, bütün dünyanın ilgisini çeken ve 180 katlı binaların bulunduğu Dubai örneğini verdi. Ata tepe projesiyle Kurtuluş destanına dikkat çekeceklerini ve Türkiye’nin tarih müzesi haline getireceklerini ifade eden Gülen, bu yönüyle bir kültür turizmi geliştireceklerini söyledi.

 

Sağlık, sosyal ve mega projeler

 

Gülen, 75 ayrı projeyi slayt gösterisiyle birer birer anlatarak ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Her mahalleye spor kompleksi, semt pazarları, çocuk ve kadın sığınma evlerinin yanı sıra kentsel dönüşüm ve sahil projeleri olacağını söyleyen Gülen, “Başkan Darıca’da Kenya’dan sporcu koşturuyor, biz buradaki gençlere spor imkanı sağlayacağız. Yüzme yarışları yapıyor ama Darıca’da 10 kişiden 7’si yüzme bilmiyor” dedi. Gülen, aday olduktan sonra 305 günde 3 bin esnaf, 5 bin 300 aile ziyareti yaptıklarını kaydederek, “24 açılışa ve 140 etkinliğe, 575 düğüne katıldık, 75 derneği ziyaret ettik” dedi.

Toplantıda basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Gülen, daha sonra ise meclis üyesi aday adaylarını da tanıttı.