Basın olmazsa olmaz

  • 2014-01-10 08:40:42 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Basın olmazsa olmaz

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker 10 Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.  Gazetecilerin sosyal ve ekonomik haklarını yasal güvenceye kavuşturan 212 Sayılı Yasa’nın yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak 1961 yılının basın tarihimizde önemli bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Köşker, “Basının bilgi ve haber alma, yorum yapma ve eleştirme özgürlüğünü güvence altına almak, çalışma koşullarını iyileştirmek, demokrasimizin sağlıklı işleyişine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

 

BİLİNÇLİ BİR KAMUOYU İÇİN BASIN OLMAZSA OLMAZ

 

Basının yönetenlerin olumlu ve olumsuz icraatlarını halka duyurarak vatandaşların toplumsal  ve siyasal sorunlara duyarlı olmasını sağladığını belirten Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Tarafsız ve objektif habercilik ilkeleri çerçevesinde hizmet veren basın çalışanları yerel ve ulusal sorunlarla ilgili bilinçli bir kamuoyu oluşturulmasında hayati bir fonksiyona sahiptir” dedi.

 

Başkan Köşker mesajını şöyle tamamladı:

 

“Gazetecilerin bu onurlu ve zor mesleği gereği gibi icra edebilmesi için çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve ekonomik ve sosyal haklara kavuşması büyük önem taşımaktadır. Bu konuda başta meslek örgütleri olmak üzere herkes çaba göstermelidir. Çalışma şartlarının iyileştirilmesiyle basınımızın daha kaliteli hizmet üreteceğine inanıyor, çalışan gazetecilerimizin bu alanda yaşadığı sorunların bir an önce çözülmesini umut ediyorum. Bu vesileyle, başta ilçemizde yaşanan her türlü olayı takip ederek bize aktaran, kentteki sorun ve aksaklıkların üzerine giderek kamuoyunu uyaran Gebzeli değerli basın mensupları olmak üzere, tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum.”