Belediyeciliğe itirazım var

  • 2014-01-08 08:04:35 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Belediyeciliğe itirazım var

Yoğun bir tempoda seçim çalışmalarını sürdüren CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Cengiz Hamşioğlu, beraberinde İlçe Başkanı Selman Kösalı ile birlikte Darıca'da bulunan Bolulular Derneği'ni ziyaret etti. Bolulular tarafından oldukça sıcak karşılanan Hamşioğlu, Darıca'yı yeniden inşa etmek için Bolulardan destek istedi.CHP Darıca İlçe Örgütü ve CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Cengiz Hamşioğlu, hız kesmeden seçim çalışmalarını sürdürüyor. Darıca'da sıkılmadık el bırakmayacak şekilde çalışmalarına devam eden CHP, Darıca'da bulunan Bolulular Derneği'ni ziyaret ederek destek istedi. İlçe başkanı Selman Kösalı ve Belediye Başkan Adayı Cengiz Hamşioğlu, Boluluar ziyaretinde oldukça sıcak karşılanırken Bolulular Derneği yöneticileriyle geçmişe dayalı dostlukları bulunan Hamşioğlu ise Bolululardan büyük ilgi gördü.

HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ

Bolulular Derneği'nde CHP'lileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Bolular Dernek Başkanı Ahmet Yılmaz, "Bolular olarak herkese ve her siyasi partiye eşit mesafedeyiz. Bizim hepimiz artık Darıcalıyız ve Darıca'da yaşıyoruz." dedi. Bolular Derneği olarak siyasi parti ayrımı yapmadıklarını ifade eden Yılmaz, CHP'ye başarılar diledi. Dernekte bulunan Bolulardan bazıları ise CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Cengiz Hamşioğlu'nu ve Hamşioğlu ailesini geçmişten beri tanıdıklarını belirterek Cengiz Hamşioğlu'na oldukça sıcak davrandılar.

KÖSALI: ADAYIMIZA SAHİP ÇIKIN

Bolulular Derneği'nde konuşan CHP Darıca İlçe Başkanı Selman Kösalı, Darıca'nın kötü yönetildiğini ifade ederek şöyle konutu: "Belediye Başkanı Şükrü Karabacak iyi bir insan, düzgün bir insan ama başkan olarak yaptığı işler doğru değil. Yanlış işler yapıyor. Bütün projeleri eksik. Yaptığı Sancaktepe'dekiRüzgar tribünü 6 yıldır çalışmıyor. Osmangazi'de yaptıkları Aşıroğlu Köprüsü yetersiz olduğu için yıkıp yenisini yapıyorlar. Kültür Merkezi'nin hali ortada. Müteahhit bırakıp kaçtı. Darıca'da yeterli hizmet yok. Darıca çok kötü yönetiliyor. Artık bu kötü gidişe dur demenin zamanı geldi. Size Cengiz Hamşioğlu'nu getirdik. Adayımıza kefiliz. Cengiz Bey sizin adayınız. Adayınıza sahip çıkın, destek verin" dedi.

HAMŞİOĞLU: BOLULULARIN BENDEKİ YERİ AYRI

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Cengiz Hamşioğlu ise Bolular ile eskiye dayanan ilişkileri olduğunu kaydetti ve şöyle konuştu: "Benim çocukluğum bu bölgede geçti. Bolulu birçok dostum var. Çocukluk arkadaşlarım var. Hatta Bolulu olan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da babamın öğrencisi. Bolularla aramızda çok güzel diyaloglar var. Kendimi sizden biri olarak görüyorum."

DARICA'DAKİ BELEDİYECİLİĞE İTİRAZIM VAR

Darıca'nın hak ettiği yerde olmadığını ve Darıca'ya kimlik kazandırmak istediğini ifade eden Hamşioğlu, "Darıca'daki mevcut belediyecilik anlayışına itirazım var. Darıca yıllardır maalesef iyi yönetilmiyor. Darıca çok özel ve güzel bir yer. Ama ne yazık ki Darıca bu güzelliğe yakışır hizmet alamıyor. Yılardır köy ile kent arasında sıkıştı kaldı. Darıca'nın yeni bir kimliğe ihtiyacı var. Ben Darıca'ya yeni bir kimlik kazandırmak için aday oldum" dedi.

BELEDİYECİLİĞİ BİLİYORUM

Geçmişte Gebze Belediyesi Meclis Üyeliği yaptığını da belirten Hamşioğlu, "İnşaat mühendisiyim. Daha önce Gebze Belediyesi'nde meclis üyeliği yaptım. Dolayısıyla belediyeciliği çok iyi biliyorum. Darıca'nın eksiklerini de yakından biliyorum. Belediye başkanı harcadığı bir kurulun bile hesabını vermeli. Halkın parasını boşa harcamamalı. Kısmet olursa belediye başkanı olduğumda Darıca'yı yeniden planlayacağız. Herkese eşit mesafede olacağız ve hep beraber Darıca'yı yeniden inşa edeceğiz." diye konuştu.