CHP Gebze'de 'Mevlana' ile başladı

  • 2014-01-05 01:54:17 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Gebze'de 'Mevlana' ile başladı

CHP Gebze’de seçim startını Mevlana Mahallesi’nden başlattı. CHP Gebze’nin adayı Yakup Yılmaz konuşmasına, Mevlana’nın ‘Ne olursa olsun gel’ dizeleriyle başladı, CHP Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin ve Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan AKP hükümetini ağır bir dille eleştirdi. Kalabalık ve coşkulu mitingin ardından CHP Mevlana Mahallesi temsilciliğinin de açılışı yapıldı.

CHP, 30 Mart’taki yerel seçimler için çalışmalarına Mevlana Mahallesi’nden başladı. Mahalle temsilciliğinin açılış töreni adeta mitinge dönüştü. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in de katıldığı törende coşku ve heyecan hakimdi. Mitingde bir konuşma yapan Gürsel Tekin, AKP hükümetini ağır bir dille eleştirerek ‘Siz ne zaman utanacaksınız?’ diye sordu. Türkiye’nin her yerinde işçi, memur, emekli, taşeron ve insanların hükümetten rahatsız olduğunun altını çizen Tekin, “Önümüzdeki seçimlerde bunlara dersini halk verecek” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan da yaptığı konuşmada, AKP hükümetinin yasakları, yolsuzluğu ve yoksulluğu ortadan kaldırmayı vaat ettiğini ancak hiçbirini gerçekleştiremediğini savundu. Başbakanın durumuna üzüldüğünü ifade eden Kaplan, “Keşke doktor olarak yardımcı olabilsem ama psikolojik sorunları var” diye konuştu.

CHP’nin Kocaeli büyükşehir adayı Tahsin Tarhan, Gebze adayı Yakup Yılmaz, Çayırova adayı Timur Koç, Dilovası adayı Ercan Dalkılıç ve ilçe başkanı Sedat Tatar da birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından hep birlikte mahalle temsilciliğinin açılışı yapıldı.