DARICA’DA ÜNİVERSİTE TANITIM GÜNLERİ

  • 2013-12-27 10:07:15 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
DARICA’DA ÜNİVERSİTE TANITIM GÜNLERİ

 

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen “Üniversite Tanıtım Günleri” bu yıl 38 üniversitesinin katılımıyla Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Düzenlenen programa Darıca protokolü yoğun ilgi gösterirken Özel Seymen Darıca Eğitim Kurumları öncülüğünde,Darıca Kaymakamlığı,Darıca Belediyesi ve Darıca Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkı sunduğu tanıtım günlerinde üniversiteler kendilerini tanıtma fırsatı buldu.

 

Programa Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, , Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Darıca Müftüsü Remzi Pehlivan, Özel Seymen Koleji Sahibi Hamiyet Satı, Özel Seymen Darıca Eğitim Kurumları Genel Müdürü Murat Kaya , STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

DARICA AİLESİ İÇİNDE OLMAKTAN MUTLUYUZ

 

Program yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal marşı ile başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Özel Seymen Darıca Eğitim Kurumları Genel Müdürü Murat Kaya, kolej olarak Darıca bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyerek, “ Özel Seymen Koleji olarak Darıca ailesinin içinde olmaktan gurur duyuyoruz. 30 yıl önce Kocaeli’nde ilk kez özel okullarını kuruculuğunu yapan bu okulumuz gençlerimizin geleceğini hazırlamaktadır. Amaç sadece mezun olmak değil tercih edeceğiniz kurumları tanımaktır. Öğrencilerimiz bugün burada 38 üniversiteyi ziyaret etme imkanı buldu. Bu etkinlik mutlaka öğrencilerin üniversite seçimlerinde yardımcı olacaktır” dedi.

 

DOĞRU TERCİH YAPIN

 

Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun’da program düzenleyen Özel Seymen Koleji’ne teşekkür ederek, “ Darıca’da bin 700 öğrenci liselerden mezun olacak. Öğrencilerin daha doğru tercih yapabilmeleri için bu programlar çok önemli. İnşallah bu tür etkinliklerin daha da artmasını diliyorum” diye konuştu. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise bu programın ilçe adına gurur duyulacak bir iş olduğunu ifade ederek, “Bu organizasyonu özellikle Özel Seymen Koleji ile birlikte yapmanın gururunu yaşıyoruz. Gençlerimiz tercihlerini yaparken hangi okula gideceklerini bilmeleri, geleceklerini şekillendirirken bu tür organizasyonlar yaparak gidecekleri okulları tanıması çok önemlidir. Özellikle branş tercihleri çok doğru olmalıdır” şeklinde konuştu.

 

ÜNİVERSİTELER TANITIM YAPTI

 

 Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan ise üniversite sayılarının çoğalmasının ülke açısında sevindirici bir durum olduğunu söyledi. Öğrencilere uyarılarda bulunan Arslan, üniversite seçimi yapan öğrencilerin mutlaka bilinçli bir seçim yapması gerektiğinin altını çizdi. Konuşmaların sonrasında üniversite tanıtım günleri açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri üniversite stantlarını gezerek okullar hakkında bilgi aldılar.