Özcan'dan 9 Eylül açıklaması

  • 2019-09-08 07:27:46 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Özcan'dan 9 Eylül açıklaması

1991-1996  dönemi Parti Meclis üyesi Emine Özcan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96’ncı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Özcan, mesajında şöyle dedi:

“Cumhuriyet Halk Partisi 9 Eylül 1923'te Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve Atatürkçü sosyal Demokrat Siyasi görüşünü benimsemiş olan Türkiye siyasi partisidir.

Çok partili düzene geçen geçiş sürecinde tek parti iktidarını sürdürmüş ve Türkiye'de en uzun süre iktidarda bulunmuş Parti olan Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olarak da anılır.

1927 yılından Cumhuriyetçilik halkçılık milliyetçilik ve laiklik CHP'nin 4 temel ilkesi olarak benimsendi 1935 yılında devletçilik ve devrimcilik ilkeleri de eklenerek Parti'nin temel ilkeleri 6'ya çıkarıldı bu ilkeleri simgeleyen Altıok da CHP'nin simgesi olmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'ye kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni ve demokrasi demokrasisini inşa etti Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız laik demokratik onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması güçlenmesi halkımızın mutluluğu için çalıştı çalışıyor ve gelecekte de çalışacaktır .

Cumhuriyet Halk Partisi zor günlerin partisidir bu Zor günlerde halkımızın CHP ihtiyacı olduğunu biliyoruz bu bilinçle yılmadan vatanımız için her türlü fedakarlığı yaparak Türkiye Cumhuriyeti'nin kazanımlarının korunması için çalışacağız.

Cumhuriyet Devrimi ve kazanımlarının yok edildiği bir süreci yaşıyoruz Cumhuriyet Halk Partisi döneminde ülkemizin kazanımlarını vatanın düşünmeden AKP’nin kendi çıkarları için sattıklarını iktidara geldiğimizde birer birer tekrar alacağız. Teröre karşı emperyalizme karşı haksızlıklara karşı Omuz Omuza adım adım durmadan ilerleyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle:

Ulu Önder Atatürk'ü, İnönü'yü, Ecevit'i şükranla anıyor Deniz Baykal'a Kemal Kılıçdaroğlu'na ve 9 Eylül ruhunu bugüne taşıyan tüm yurttaşlara saygı ve selamlarımı sunuyorum.