İl Başkanından aday adaylarına mesaj

  • 2013-12-15 08:24:54 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İl Başkanından aday adaylarına mesaj

AK Parti Darıca İlçe Teşkilatı 18’inci genişletilmiş danışma meclisi toplantısında konuşan İl Başkanı Mahmut Civelek, başkan aday adaylarının adaylık isminin açıklandıktan sonra da aynı çalışma temposu içinde olmalarını istedi.

 

AK Parti Darıca İlçe Teşkilatı 18’inci genişletilmiş danışma meclisini Şato Klas Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. Şato Klas Düğün Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek,  Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze ilçe Başkanı Cemalettin Kaflı, AK Parti Darıca Kadın Kolları Başkanı Hülya Kodek, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Öztürk ve Darıca ilçe teşkilat yöneticileri, meclis üyeleri, mahalle temsilcileri ve çok sayıda AK Partili katıldı.

18’inci genişletilmiş danışma meclisinin divanının oluşturulması sonrası açılış konuşmasını AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık yaptı. İlçe Teşkilatı olarak partililerin özverili çalışmalarıyla çıtayı her zaman yükselttiklerini halkın da bu çalışmalar neticesinde partiyi bağrına bastığını söyledi. Yine bir seçim sürecine girdiklerini hatırlatan Bıyık, bu süreçte dedikoduların, söylentilerin çok olacağına dikkat çekerek 12 aday adayının arkadaşları olduğunu ifade etti. Aday adaylarının 1.5 aydan bu yana kendilerini ve partiyi anlatma fırsatı bulduklarını vurgulayan Başkan Bıyık; “kim aday olursa olsun biz teşkilat olarak adayımız ile birlikte sahaya inerek girmedik sokak çalmadık kapı bırakmayarak yapılanları bir bir halka anlatacağız. Bu seçimden bir kişi galip ayrılacak ancak seçimden sonrada aday adayı arkadaşlarımızla birlikte partimizin çıtasını yükselterek bu hizmetlere devam edeceğiz. Durmak yok yola devam diyoruz” şeklinde konuştu.

İlçe Başkanı Muzaffer bıyık’ın konuşmasının ardından AK Parti Darıca Kadın Kolları Başkanı Hülya Kodek, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Öztürk yapılan çalışmaları değerlendirdi. Daha sonra İl Başkanı Mahmut Civelek Konuştu. 12 Belediye başkan aday adayından birinin seçileceğini söyleyen Civelek kim aday olursa teşkilatın onun arkasında yer alacağını vurguladı. İl genelinde 13 ilçenin hepsini kazanarak Başbakana güç vereceklerini iddia eden Civelek yerel seçimin ayrı bir önem taşıdığına dikkat çekti. Hem Cumhurbaşkanlığı hem de genel seçim açısından yerel seçimin büyük önem taşıdığını söyleyen Civelek partililerden nifak sokmaya çalışanlar ve söylentilere dikkat edilmemesi yönünde partililere tavsiyelerde bulunarak şöyle devam etti, “bizim aramıza fitne fesatlık girmesin gerisi kolay. Kamuoyu yoklamalarıyla ilgili hiçbir sorunumuz yok. Belediye başkan adayı kim olursu olsun kazanan Ak Parti olacaktır. Aday adaylarının reklamlarını görüyorum gazetelerde. Kendilerinden adayın açıklanmasından sonra da aynı çalışmaları bekliyorum.”

Mahmut Civelek’in konuşması sonrası Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak söz aldı. Partililerin alkışları arasında kürsüye çıkan Karabacak 15 dakikalık sinevizyon gösterimi ile bugüne kadar yapılanları anlattı. 10 yıldır Ak Parti iktidarı ile halkın hizmet ettiklerini söyleyen Karabacak, bugünde tatlı bir rekabetin içinde olduklarını ifade ederek, “adayın belli olmasıyla aday adaylarıyla birlikte araziye ineceğiz. Gerçek Ak Partililer o zaman boy gösterecektir.” Dedi.  Karabacak; Ak Partililer olarak 10 yıldır önce halka sonra hakka hesap vereceğimizin farkında olarak çalışıyoruz. Çamur at izi kaslınla bu işler olmaz. Biz omuz omuza kol kola girerek bu seçimi de kazanacağız. Aday kim olursa olsun fark etmez kazanan Ak Parti olacaktır. Hizmet gönül işidir diyoruz yaptıklarımız ortada güneş balçıkla sıvanmaz.” Şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.