Çiler'den çarpıcı öneri

  • 2019-08-28 02:32:51 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çiler'den çarpıcı öneri

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, 20 yıldır alınmakta olan ve kamuoyunda deprem vergisi olarak bilinen Özel İletişim Vergisi’nin kaldırılması talebinde bulundu.

Ağustos ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Çiler, “Bu vergi 20 yıl önce alınmaya başlandı, biz bu verginin kaldırılmasını talep ediyoruz. Her 5 günde 1 vergi ödüyoruz evet vergi kutsaldır ve kalkınmak için şart ancak en azından depremde zarar gören yerlerden bu vergi alınmamalı” diye konuştu.

 

Gebze’ye toplanma merkezi şart!

 

17 Ağustos depreminin yıldönümünde Gebze Belediyesi ve TMMOB ile işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikle ilgili de değerlendirme yapan Başkan Çiler, “Uzmanlar diyor, deprem öldürmez bina öldürür diye. Bilinçlenmeli ve gerekli tedbirleri almalıyız. Gebze’de mutlaka bir deprem toplanma merkezi olmalı. Bunun için en uygun yerin, Gebze askeri kışlanın arazisi olduğunu düşünüyoruz. Deprem anında iletişim, ulaşım, elektrik kesilirse aradıklarımızı nerede bulacağız? “ dedi.

Gebze Ticaret Odası meclis üyelerine yönelik Eylül ayında ilk yardım eğitimi verileceğini kaydeden Başkan Çiler, bu uygulamanın da bir ilk olacağını ifade etti.

 

Kadına şiddet son bulsun!

 

Konuşmasında özel günlere de vurgu yapan Başkan Çiler, Malazgirt zaferinin yıldönümü olan 26 Ağustos,  30 Ağustos Zafer Bayramı, 1 Eylül Dünya Barış günü ile ilgili de mesajlar verdi. Başkan Çiler’in bir başka dikkat çekici vurgusu ise, geçtiğimiz günlerde cinayete kurban giden Emine Bulut oldu. Başkan Çiler, “Bu olaylar bizi üzüyor, kadına şiddet son bulsun” diye konuştu.

Meclis toplantısında tüm meclis üyelerine Türk bayrakları dağıtılırken, toplantı bitiminde ise Ufuk Koçak’ın ‘Sınırsız’ isimli kitabı hediye edildi.