İşçi ölümlerini durduralım

  • 2013-12-12 11:42:24 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İşçi ölümlerini durduralım

İşçilerden gelen talepler üzerine 8 ay önce ‘İş kazaları kader değildir, işçi ölümlerini durduralım’ sloganıyla bir kampanya başlatan Uluslar arası İşçi Dayanışması Derneği, 8 ay süren imza kampanyasını, düzenleyeceği toplantıyla tamamlamış olacak.

Dernek yöneticilerinden Selcan Çağlın ve Saim Karaçay, Yazı İşleri müdürümüz Levent Altun’a, kampanya ve toplantı ile ilgili bilgiler verdiler.

15 Aralık Pazar günü saat 14.00’de Üsküdar’daki Petrol-İş salonunda yapılacak toplantıda kampanyayı daha fazla emekçiye, sendikalara ve sivil toplum kuruluşlarına duyurmayı amaçladıklarını söyleyen dernek yöneticileri, toplantıya ayrıca iş kazaları geçirmiş işçiler, iş kazası sonucu yaşamını yitirmiş işçilerin yakınlarının da katılacağını ifade ettiler.

Toplantıda Uluslar arası sendikacıların mesajlarının okunacağını ve kampanyanın da sonuçlarının anlatılacağını kaydeden dernek yöneticileri, kampanya süresince 100 bin imza toplandığını ve bu imzaların Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne teslim edildiğini söylediler.

Dernek yöneticileri, toplantıya Gebze’den katılacak olanlar için 15 Aralık Pazar günü saat 12.00’de Merkez Hastanesi önünden otobüs kaldırılacağını da sözlerine eklediler.