Kurban Pazarını istemiyoruz!

  • 2019-07-17 08:23:02 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kurban Pazarını istemiyoruz!

Emek ve Bayramoğlu Mahalle sakinleri Hayvan Pazarının Kurulduğu yerin değiştirilmesi ve yerleşim yerlerinden uzak bir yere kurulması istemi doğrultusunda mahallelerden topladıkları 200’ün üzerinde imzanın yer aldığı dilekçeyi Darıca Belediyesi yetkilerine teslim ettiler.

Dilekçeyi vermek için belediyeye gelen mahalle sakinleri gazetemize yatıkları açıklamada, hayvan satış yerlerinin ruhsatlandırma ve denetleme usul ve esasları hakkındaki yönetmeliğinde;  kurban satış pazarının şehir içinde meskun mahalde olmaması gerektiği gibi Pazar yerinde su, elektrik, telefon, kanalizasyon ve foseptik çukuru bulunması gerektiğinin altını çizerek Darıca’da kurulacak olan kurban pazarının meskun mahalde olup yönetmeliğe aykırı olduğunu söylediler.

Kurulacak hayvan satış pazarının sinek ve çevreye yayacağı ağır kokuların yanısıra çevre kirliliğine neden olacağını ifade eden mahalle sakinleri mevzuata aykırı olduğu gibi ve halk sağlığınıda ciddi anlamda tehdit edeceğinden satış yerinin değiştirilmesini talep ettiklerini dile getirdiler.  

Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamanın ardından itiraz dilekçesini ve imzalı başvuruyu belediye yetkililerine teslim ettiler.