5 aday daha belli oldu!

  • 2013-12-10 11:46:55 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
5 aday daha belli oldu!

 

AK Parti'de şu ana kadar 68 şehrin belediye başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmen açıklandı. 2015 yılında yapılacak genel seçimleri değerli kılacak olan 2014'teki yerel seçimlerde, seçmeni karşısında iyi bir sınavdan geçmek isteyen AK Parti'de Ege Bölgesi'ndeki belediye başkan adaylarının da kim olacağı belli oldu.

 

Haber7'den Ömer Süt'ün haberine göre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na aday gösterecek Başbakan Erdoğan, burada bir de sürpriz yapacak. Tekirdağ'ın Çorlu Belediyesi'ne aday olarak AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi'yi belirleyen Başbakan Erdoğan, İzmir'de de iki milletvekilini daha aday gösterecek. Ve bu milletvekillerden biri de kadın olacak. Kadın vekilin Konak Belediyesi'ne aday gösterilecek.

DENİZLİ VE AYDIN BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI DA BELLİ OLDU

Başbakan Erdoğan'ın İzmir kadar önemsidiği bir diğer büyükşehir ise Aydın... AK Parti, CHP'li Özlem Çerçioğlu'nun yönettiği Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne Türkiye Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Savaş'ı aday gösterirken, yeni büyükşehir olan Denizli'de ise mevcut başkan Osman Zolan'la devam kararı aldı. Zolan'ın adaylığını AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi de doğruladı. Zeybekçi attığı tweet'te şu ifadeleri kullandı:

 

"Değerli kardeşim yol arkadaşım Osman beye Denizli Büyükşehir Belediye başkanı adaylığı hayırlı olsun, Allah hayırlı hizmetlere vesile kılsın"

HEDEF UŞAK'I MHP'DEN ALMAK

Ege'de gücünü artırmak isteyen Başbakan Erdoğan, MHP'li Ali Erdoğan'ın yönettiği Uşak Belediyesi'ne ise Nurullah Cahan'ı aday olarak belirledi. 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Uşak Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçilen Cahan, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun...