O futbolcu sen olabilirsin!

  • 2019-07-10 09:14:28 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
O futbolcu sen olabilirsin!

Dünyanın en elit futbol kulüplerinin scout ekipleri, Kocaeli de futbolcu olma hayalleri kuran gençlerle buluşacak.

TFF 3. Lig ekibi Darıca Gençlerbirliği Başkanı Arif Gülenin bir ay önce kamuoyuna açıkladığı proje hayata geçiyor. Dünyanın dört bir yanından, elit kulüp ve akademilerle iş birliği içerisinde olan uzman scout ekipleri Kocaeliye gelecek. O Futbolcu Sensin isimli proje, Hollanda futbolunun ekol kulüplerinden Feyenoord, Belçika takımı Gent ve Türkiye’nin önemli futbol kulüplerinden olan 3. Lig ekibi Darıca Gençlerbirliği koordinesinde 16 Temmuz 2019 günü başlayacak.

17-23 YAŞ ARASI FUTBOLCU ADAYLARI HAYALLERİNE KAVUŞACAK

Futbolcu olma hayallerinin peşinden koşan gençler, O Futbolcu Sensin projesi ile hayallerine kavuşabilecek. Programı Pelikan Uluslararası Sportif Faaliyetler ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş tarafından yapılan bu projede 17-23 yaş arası gençlere şans verilecek. Avrupanın ciddi futbol ülkelerinden scout ekiplerinin de katılacağı organizasyon Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçelerinde gerçekleşecek. Belirlenen futbol sahalarında, profesyonel hocalar eşliğinde scout ekiplerinin gözüne girmeye çalışacak olan gençler, ilk etapta kısa süreli maçlarda denenecekler. Daha sonra finallere yükselen futbolcu adayları, burada uzman hocaların gözetiminde maça hazırlanacaklar. Her maçı en az uluslararası lisanslı 3 scout ekibi izleyecek ve finallere kalan tüm futbolcu adaylarının bilgileri elit kulüplerin kullandığı futbol kulüpleri veri bankasına eklenecek.

AVRUPANIN ELİT KULÜPLERİNİN DÜNYACA ÜNLÜ SCOUT EKİPLERİ KATILACAK

İspanyadan bu organizasyona Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona, Sevilla ve Espanyol adına Joaquin Lopez Martinez, İtalya dan İnter, Juventus, Bologna ve Napoli adına Gianfranco Guazzoli, İngiltere den Leeds United, Luton Town, Hull City, İskoçya dan Glasgow Rangers ve Celtic adına John Cooper, Fransa dan PSG, Lille, Rennes, Toulouse ve Nantes adına Richard Patrick ve diğer başka ülkelerin önemli futbol kulüpleriyle bağlantılı olan scoutlardan olan Nikita Shvets ve Bernard Morris de katılacak. Ayrıca Türkiye den 20 ye yakın scout bu önemli organizasyonda görev alacak.

BARCELONA’DA FORMA GİYEN İTALYAN GUAZZOLİ’DE TÜRKİYE’YE GELİYOR

O Futbolcu Sensin projesine İtalya dan katılacak olan ve bir dönem Barcelonada da forma giymiş olan Gianfranco Guazzoli, Türkiyede keşfedilmeyi, bekleyen futbolcu adaylarıyla buluşmak için çok heyecanlı olduğu belirterek, ‘’Her genç bir şansı hak ediyor. Türkiyede yetenekli gençlerin olduğunu biliyorum. Biz bu genç isimleri potansiyellerine göre değerlendirip karar vereceğiz. Dünya futboluna yeni isimler kazandıracağımıza inancım tam. Türkiyeye gelmek için sabırsızlanıyorum’’ dedi.

NASIL KAYIT OLUNACAK?

Sosyal platformlarda ve HYPERLINK "http://www.ofutbolcusensin.com" www.ofutbolcusensin.com web sitesinde organizasyon ile alakalı bilgilerin bulunduğu projede kayıtlar başlarken, organizasyonda katılımın sınırlı sayıda olduğu da belirtildi.