Fatih'e Palyatif Bakım Merkezi

  • 2019-06-26 07:40:01 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Fatih'e Palyatif Bakım Merkezi

Gebze Fatih Devlet Hastanesi bünyesinde "Palyatif Bakım Merkezi" açılışı gerçekleştirildi. Hastanenin yenilenen binasında hastanenin ve bölgenin önemli derecede ihtiyaç duyduğu Palyatif Bakım Merkezi, gerçekleşen törenle açıldı. Programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, hastane başhekimleri, STK temsilcileri ve sağlık çalışanları katılım gösterdi. 

15 YATAK KAPASİTESİYLE HİZMET

Beslenme sıkıntısı yaşayan, hastalığına bağlı yatak yarası olan, solunum sıkıntısı nedeniyle solunum cihazlarıyla hayatlarını devam ettirmek durumunda kalan ve yoğun bakımdan çıkmalarına rağmen henüz evinde tedavi edilemeyecek durumda olan hastaları tedavi etmek amacıyla açılan Palyatif Bakım Merkezi, Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde tek kişilik odalarda 15 yatak kapasitesi ile hizmet verecek.

Açılış töreni ve kurdela kesiminden sonra protokol üyeleri, Palyatif bakım merkezinde tedavi gören hastalar ve yakınlarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.