Bu sergiyi mutlaka gezin

  • 2019-06-11 10:59:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bu sergiyi mutlaka gezin

-Darıca İlçe Halk Eğitim Merkezi'nin yıl sonu karma sergisiinde kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları el emekleri büyük beğeni topladı.

Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen açılışa Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri ve kursiyerler ile davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Akdağ, 15 Eylül 2018 tarihinden bugüne kadar kurumda toplam 1353 kurs açıldığını, kurslara toplam 31 bin 150 kursiyerin katıldığını söyledi. Kursların yaz sezonunda da devam edeceğini ifade eden Özdağ, bu dönemde öğrencilere yönelik soyal kültürel kurslar, Kur’an-ı Kerim öğrenme ile spora yönelik kurslar olacağını söyledi. Özdağ, Cash for Work Avrupa Projesi ile 294’ü kadın 58’i erkek olmak üzere toplam 352 Suriyeli vatandaşa yönelik iş karşılığında kurs açıldığına dikkat çekerek kursiyerlerden 35’nin aktif olarak işe yerleştirildiğini de vurguladı.

İlçe Kaymakamı Ömer Karaman’da serginin açılışında yaptığı konuşmada  özellikle kadınlara yönelik kadınların ihtiyaç duyduğu, gerek kendi gereksinimleri, gerekse bunu ticarete dönüştürmek suretiyle, aile bütçesini aile işletmesini kurmak ve bir alt yapıyı oluşturmak açısından bu kursları çok önemsediklerini söyledi. Darıca Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği kursların gerek mesleki gerekse de ev gereksinimleri açısından katılımın kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından serginin açılışı Kaymakam Ömer Karaman  ve protokol üyeleri tarafından yapıldı. Sergide sergilenen materyaller ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. Sergi 2 gün boyuca açık kalacak