Sarkuysanlı öğrenciler sporda başarıya doymuyor

  • 2019-05-23 08:50:56 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Sarkuysanlı öğrenciler sporda başarıya doymuyor

Sarkuysan Anadolu Lisesi, Gebze’de düzenlenen spor müsabakalarına başarılarıyla damgasını vurdu. İlçemizin en başarılı ve köklü okullarından Sarkuysan Lisesi, Gebze’de düzenlenen Cumhuriyet Kupası Gelişim Ligi Müsabakaları, Gençlik Haftası müsabakaları, Kocaeli Okul Sporları il Müsabakaları ve çeşitli branşlarda Türkiye’deki spor müsabakalarına toplamda 16 takım ve 178 lisanslı öğrencisiyle muhteşem bir başarıya imza attı.

Okulun başarılı öğretmenleri Burçin Şayan ve Duygu Yüksel’in çalıştırdığı yetenekli öğrenciler  basketbolda 4 kupa, futbol ve ayak tenisinde 1’er kupa, penaltı ve voleybolda 1’er kupa alarak bu sezonda toplam 8 kupa ile büyük bir başarı kazandı.

ÖĞRENCİLERDEN ÖNEMLİ DERECELER

Öğrenciler ayrıca masa tenisi, yüzme, Muay Thai, Kick Boks ve bisiklet gibi ferdi sporlarda da il ve Türkiye dereceleri elde ettiler. Bisiklet yarışında Taylan Tanrıverdi Kocaeli 3’üncüsü, Muay Thai branşında Enes Talha Karaman ve Haydar Kankal il 1’incisi, Kick Boks branşında Emirhan Arıkan, Bahattin Koçhan, Mücahit Asaf Kılıçkan il 1’inciliği ve 2’nciliği, Emirhan Arıkan Türkiye 2’nciliği kazandı.

Okul öğretmenleri, okul içinde de öğrenciler arasında müsabakalar düzenleyerek öğrencileri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve paylaşım, arkadaşlık, birbirlerine karşı saygı-hoşgörü konusunda katkı sağlamayı hedeflediklerini belirterek, bundan sonraki süreçte de sportif faaliyetlerin devam edeceğini söylediler.