Başkanlık koltuğuna göz dikti!

  • 2019-04-22 11:34:28 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Başkanlık koltuğuna göz dikti!

-Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için koltuğunu, ilkokul öğrencisi Ahmet Kayra Kayar’a devretti. Başkanlık koltuğuna oturmanın güzel bir duygu olduğunu söyleyen Çocuk Başkan Kayar;’’3 dönem sonra yaşım müsait olur. Yaşımı doldurur doldurmaz bu koltuğa gerçek başkan olarak oturmayı hedefliyorum’’ şeklinde konuştu.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Suat Yapıcı, Müdür  Yardımcısı Celil Olgun, 4'üncü sınıf öğrencisi Ahmet Kayra Kayar ve Babası Ali Kayar’ı makamında kabul etti. Başkan Bıyık,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında başkanlık koltuğunu Kayar’a devretti. Çocuk Başkan Kayar, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nın yanısıra bugün doğum günü olduğunu böyle anlamlı günde başkanlık koltuğuna oturmanın güzel bir duygu olduğunu ifade etti. Kayar; 3 dönem sonra yaşım müsait olur. Yaşımı doldurur doldurmaz bu koltuğa gerçek başkan olarak oturmayı hedefliyorum’’ şeklinde konuştu.

 Ahmet Kayra Kayar daha sonra kendilerine bu bayramı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına tüm çocuklar adına teşekkür etti. Çocuk başkan Kayar daha sonra Başkan Muzaffer Bıyık’a yapılmasını istediği çalışma ve projeler hakkında bilgilendirmede bulunduktan sonra telefonla okulun ihtiyacı olarak 10 top A4 kağıdı gönderilmesi talimatını verdi.

Çocuk Başkan Ahmet Kayra Kayar ve misafirlerini konuk etmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Muzaffer Bıyık ise, "Çocuklarımızın ilçemizde daha iyi, daha mutlu bir yaşam sürmelerine büyük özen gösterecek ve bu konuda çalışmalar yapacağız" dedi. Çocuk başkan Ahmet Kayra Kayar’a 3 dönem beklemesine gerek olmadığını 2 dönem sonra bu hakka sahip olabileceğini söyleyen Başkan Muzaffer Bıyık bunun için iyi bir eğitim alması gerektiğinin de altını çizdi.